Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 marzec 2020

W piątek informowaliśmy o tym, że wyniki kontroli dotyczącej tego, czy ścieki z Nitro-Chem szkodzą środowisku naturalnemu. O ile z sentencji wynika, że nie, to o tyle dalsze zapisy mogą budzić jednak pewne wątpliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Lutowy szczyt przedstawicieli rządów państw Unii Europejskiej nie przyniósł consensusu co do nowych ram finansowych na lata 2021-2027. W Parlamencie Europejskim pojawiają się natomiast obawy, że może się zdarzyć tak, że do końca roku nie uda się uchwalić dyrektyw budżetowych, bowiem ostatnia propozycja jaka pojawiła się na stole najprawdopodobniej zostałaby odrzucona przez Parlament Europejski.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 02 marzec 2020 15:16

Graffiti nie musi być zmorą

Szpecące elewacje budynków dzieła ,,samozwańczych artystów” bywają zmorą właściwie każdego miasta, ale nie każde użycie sprayu musi być negatywne, bowiem zachwycamy się muralami, które powstają w Bydgoszczy dla uczczenia ważnych postaci i wydarzeń historycznych. Miejsc, gdzie będą powstawać mogły legalne graffiti będzie więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek rozpocznie się 4. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą się po raz kolejny w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Dużo uwagi będzie poświęcone wyzwaniom przed którymi staje branża w związku z unijnymi wymogami dotyczącymi recyklingu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 marzec 2020 14:23

Powiat inowrocławski ma nowy znak graficzny

W piątek Rada Powiatu w Inowrocławiu uchwaliła nowe logo powiatu – logotypu nie można jednak mylić z herbem, to zupełnie dwie odrębne rzezy. Herby wykorzystywane są jako znaki graficzne samorządów przy oficjalnych czy uroczystych wydarzeniach, logotyp służyć ma natomiast identyfikacji graficznej np. przy działaniach promocyjnych.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 02 marzec 2020 11:21

Grypa na świecie zabija kogoś co minutę

W dniach od 1 do 22 lutego w Polsce odnotowano 15 przypadków śmiertelnych grypy oraz ponad 600 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań. Zdaniem ekspertów, gdyby szczepienia były bardziej powszechne, udałoby się znacznie zmniejszyć liczbę zachorowań nawet o 90%.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 02 marzec 2020 10:59

Na Kujawach wykuwa nam się tenisowy talent

Zuzanna Szczepańska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, za bardzo udany może udać udział w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18, które odbyły się w Europejskim Centrum Tenisa w Mysiadle. Zuzanna Szczepańska przywiozła z nich dwa medale, w tym tytuł mistrzowski.

Opublikowano w Sport

Na początku ubiegłego tygodnia ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na rewitalizację Starego Rynku w Starym Fordonie. Było to drugie podejście do tej rewitalizacji, bowiem pierwszy przetarg unieważniono z uwagi na to, że złożone oferty przewyższyły założony budżet. A jak wyszło tym razem?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.