Jesteś tutaj: HomeSportPiłka nożnaZawisza nie szaleje z zakupami
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 318

Zawisza nie szaleje z zakupami

Napisane przez  piątek, 11 styczeń 2013 14:47

Bydgoski klub tym razem w zimowym okienku transferowym nie szaleje z zakupami. To ma być nowy sposób na to, aby na koniec sezonu cieszył się z awansu do T-Mobile Ekstraklasy.

 

Rok temu z Bydgoszczy niemal codziennie dochodziły informacje o nowych testowanych zawodnikach. Były wśród nich takie gwiazdy jak chociażby Victor Agali. Teraz ma być inaczej. - Uznałem, że to nie przynosiło spodziewanego efektu. Rok temu zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu. Teraz po rundzie jesiennej jesteśmy na czwartej pozycji. Dlatego razem ze sztabem szkoleniowym musieliśmy coś zmienić - powiedział w rozmowie ze PortalemKujawskim.pl właściciel drużyny Radosław Osuch.

 

W tym okresie transferowym bydgoski klub postawił głównie na młodych zawodników. Do kadry pierwszego zespołu został włączony wychowanek Tomasz Stachewicz. Z II-ligowego Lecha Rypin wrócił Paweł Tabaczyński. - Ponadto po kontuzji wraca do nas obrońca Jacek Popek, który na pewno będzie wzmocnieniem tej formacji. Doszedł też Łukasz Nawotczyński. Szukamy jeszcze jednego bocznego defensora lub defensywnego pomocnika oraz młodzieżowca i to właściwie wszystko - dodał Osuch.

 

Wiosną kadra bydgoskiego klubu będzie też zmniejszona. W poprzedniej rundzie barwy I-ligowego Zawiszy reprezentowało aż 28 graczy. - To zdecydowanie za dużo.Zwłaszcza, że niektórzy obserwatorzy zarzucali pierwszemu trenerowi, że mocno rotował składem. Dlatego postanowiliśmy nieco odchudzić naszą kadrę. Teraz będzie ona liczyć około 22-24 piłkarzy.

 

Na co w najbliższej rundzie liczy właściciel I-ligowca? Oczywiście na awans do T-Mobile Ekstraklasy. Drużyna ma też prezentować styl, którego zabrakło jesienią. - Chłopacy mają na boisku pokazywać ambicję i wolę walki, którą oglądaliśmy w poprzednim sezonie. Moim zdaniem teraz tego zabrakło, dlatego zdecydowaliśmy się na roszady w kadrze. W Bydgoszczy mają być piłkarze, którzy chcą awansować, a nie tylko pobierać wysoką pensję - zakończył Osuch.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10