Jesteś tutaj: HomeSportDwóch młodych Zawiszaków wystąpiło przeciwko Słowenii

Dwóch młodych Zawiszaków wystąpiło przeciwko Słowenii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 06 wrzesień 2014 12:59

W czwartek reprezentacja Polski do lat 19 zmierzyła się na wyjeździe ze Słowenią. Mecz ten zakończył się remisem 2:2, w koszulce reprezentacyjnej z białym orłem na pierwsi wystąpiło dwóch wychowanków Zawiszy Bydgoszcz.

W reprezentacji Polski zagrał Damian Ciechanowski i Jakub Łukowski, którzy na co dzień są zawodnikami Zawiszy Bydgoszcz. Docenienie przez selekcjonera Rafała Janasa pokazuje, że ci zawodnicy mają talent do gry w piłkę. W rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy zbyt często szansy na grę w barwach Zawiszy jednak nie dostawali. Ciechanowski w ubiegłym sezonie rozegrał zaledwie 4 mecze ligowe.

Pierwsza odsłona meczu w Słowenii należała do gospodarzy. W 37 minucie prowadzenie zdobył Alen Ozbolt, w 54 minucie na 2:0 podwyższył Luka Gajić. Polacy odrobili straty dzięki bramkom Oskara Zawady z 78 i 88 minuty. Ciechanowski grał przez całe spotkanie, Łukowki w 75 minucie zmienił Pawła Łysiaka.

We wtorek reprezentacja Polski U-19 zmierzy się w Nowym Sączu z Włochami. W kadrze na ten mecz znajduje się także Damian Ciechanowski i Jakub Łukowski.