Jesteś tutaj: HomeSportUnia Solec Kujawski bliska zdobycia Okręgowego Pucharu Polski

Unia Solec Kujawski bliska zdobycia Okręgowego Pucharu Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 12 czerwiec 2014 20:05

W maju emocjonowaliśmy się finałem Pucharu Polski pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Zagłębiem Lubin, cały czas nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte to, kto zdobędzie Okręgowy Puchar Polski oraz szansę na grę w krajowych rozgrywkach pucharowych.

Wczoraj odbyło się pierwsze ze spotkań w ramach dwumeczu finałowego, w czasie którego Lech Rypin podejmował Unię Solec Kujawski. Ten mecz zwyciężyli goście, którzy są dzięki temu blisko wywalczenia ostatecznego sukcesu.

Unia o zwycięstwo w tym meczu walczyła od samego jego początku. W 14 minucie prowadzenie dla zespołu z Solca Kujawskiego zdobył Łukasz Nowak. Ten sam zawodnik w 41 minucie podwyższył wynik na 0:2, stąd też goście do szatni na przerwę schodzili w lepszych humorach. W drugiej połowie przez długi czas bramek kibice nie oglądali. Dopiero w 84 minucie bramkę kontaktową dla Lecha zdobył Radosław Gajkowski. Chwilę później odpowiedział jednak Dawid Janicki ustanawiając wynik tego spotkania.

Lech Rypin – Unia Solec Kujawski 1:3

Mecz rewanżowy planowany jest na 18 czerwca i rozegrany ma być w Solcu Kujawskim.

W półfinale Lech Rypin wygrał 3:0 z Dębem Barcin, zaś Unia Solec Kujawski 7:1 z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

Zdobywca Okręgowego Pucharu Polski dostanie szansę gry w rundzie wstępnej głównych rozgrywek Pucharu Polski, które rozpoczną się w połowie lipca. W tych rozgrywkach zobaczymy także I ligową Olimpie Grudziądz oraz obrońcę tytułu mistrzowskiego Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół przystąpi jednak dopiero pod koniec września od 1/16 finału.