Jesteś tutaj: HomeSportZawodnik Zawiszy pożyczy tyczki Ukraińcowi

Zawodnik Zawiszy pożyczy tyczki Ukraińcowi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 01 czerwiec 2014 12:41

W poniedziałek na stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbędzie się XIV Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, w czasie którego zobaczymy takie sławy jak amerykanka Lolo Jones. Przybędzie także Ukrainiec Maksym Mazurykow, który będzie musiał pożyczyć od bydgoskiego tyczkarza Pawła Wojciechowskiego tyczki, gdyż jego zostały zniszczone w czasie bombardowania lotniska w Doniecku.

 

Dzisiaj odbywa się premiting w Inowrocławiu, najważniejsze emocje czekają nas jednak jutro na stadionie Zawiszy. Zobaczymy rywalizację w ośmiu konwencjach :

Mężczyźni:         100m, 800m, 110m pł., 400m pł., 3000m z przesz. (im. B. Malinowskiego), Skok o tyczce, Rzut Młotem

Kobiety:              100m, 800m, 100m pł. (im. T. Ciepły), 400m pł., Skok w dal

 

W zawodach udział weźmie m.in. wspomniana Lolo Jones mistrzyni świata w biegu przez płotki, od 2012 roku startująca także w zimowych zawodach bobslejowych. Zawisze reprezentować będzie natomiast wracający do formy po kontuzji Paweł Wojciechowski, który w 2011 roku wywalczył w skoku o tyczce złoty medal. Walkę o medal w biegu na 110 metrów przez płotki zapowiada także Dominik Bochenek.

 

Rywalizować będą także inni reprezentanci Polski – Paweł Fajdek i Szymon Ziółkowski.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj