Jesteś tutaj: HomeSportRundę mistrzowską Zawisza rozpoczyna od porażki

Rundę mistrzowską Zawisza rozpoczyna od porażki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 26 kwiecień 2014 23:11

W Warszawie Legia aspirująca do obrony tytułu mistrzowskiego pokonała Zawiszę Bydgoszcz na rozpoczęciu rozgrywek tzw. grupy mistrzowskiej. Przez 70 minut nie padła żadna bramka, co świadczy, że przy odrobinie szczęścia 3 punkty mogłyby pojechać do Bydgoszczy.

Od 31 kolejki rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy odbywają się w dwóch grupach – mistrzowskiej i spadkowej. Bydgoski Zawisza dzięki kapitalnej części sezonu rozgrywki zakończy najgorzej na ósmej pozycji. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza chcieli jednak w stolicy pokazać pazur. Gra w pierwszej połowie była w miarę wyrównana, zarówno kilka groźnych sytuacji stworzyli gospodarze, Zawisza odpowiadał natomiast równie groźnie dzięki dobrej dyspozycji Portugalczyka Luisa Carlosa.

W drugiej połowie inicjatywę zaczęli coraz bardziej zdobywać mistrzowie Polski. Po błędach pomocników Zawiszy Jodłowiec podał do dobrze ustawionego Michała Żyry, który pokonał Wojciecha Kaczmarka. Od 70 minuty Legia prowadziła. Wynik spotkania ustanowił w 88 minucie Marek Saganowski na 2:0.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 2:0

Dokładnie za tydzień Zawisza ponownie zagra w stolicy. Na Stadionie Narodowym przeciwnikiem niebiesko-czarnych będzie Zagłębie Lubin, a stawką tego meczu Puchar Polski oraz gra w europejskich pucharach.