Jesteś tutaj: HomeSportZawisza ze spokojem pokonuje Jagiellonie i zbliża się do finału

Zawisza ze spokojem pokonuje Jagiellonie i zbliża się do finału

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 09 kwiecień 2014 21:38

Pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski pomiędzy Jagiellonią Białystok i Zawiszą Bydgoszcz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem gości. Ten wynik sprawia, że Zawisza zrobił –pierwszy krok do gry w finale.

Obie drużyny mogły mieć dzisiaj gorsze nastroje po porażkach w lidze. Stawką tego meczu było przybliżenie się do zdobycia Pucharu Polski, którego zwycięzca dostanie szansę rywalizacji w Pucharze Europy.

Mecz ten dobrze rozpoczęli goście z Bydgoszczy. Już w 4 minucie w pole karne zbiegł Luis Carlos, który dograł piłkę do Vahana Gevorgyana, a ten bez problemu pokonał Krzysztofa Barana.

Szybko zdobyty gol dał Zawiszy komfort psychiczny. Bydgoszczanie grali bardzo spokojnie i mimo, iż gospodarze przejęli inicjatywę, nie byli wstanie zbytnio zagrozić bramce Wojciecha Kaczmarka.

Druga połowa przebiegała mniej więcej podobnie. Jagiellonia próbowała znaleźć wyrównanie, ale grała bardzo nieuporządkowanie. W 66 minucie z dystansu uderzył kapitalnie Kamil Dryga podwyższając prowadzenie dla Zawiszy.

Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz 0:2

Rewanż zaplanowany jest na przyszły wtorek w Bydgoszczy. W drugim z meczów półfinałowych Zagłębie Lubin pokonało Arkę Gdynia 3:0. Powoli można zacząć stawiać Zawiszę jako faworyta tych rozgrywek.