Jesteś tutaj: HomeSportGórnik za słaby na Zawiszę

Górnik za słaby na Zawiszę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 26 marzec 2014 22:52

Po minimalnym zwycięstwie Zawiszy w Bydgoszczy mecz w Zabrzu, którego stawką była gra w ćwierćfinale Pucharu Polski zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem oba kluby były wciąż w grze. Ostatecznie zakończyło się wysokim zwycięstwem bydgoszczan.

W Bydgoszczy Zawisza wygrał 2:1, zatem wystarczyło, że podopieczni Roberta Warzechy strzelili by jedną bramkę, aby awansować do dalszych rozgrywek.

Mecz na Śląsku rozpoczął się dość niemrawo. Obie drużyny badały się nawzajem. Gospodarze skupili się na ataku pozycyjnym jednak mało skutecznym.

Optycznie w drugiej części pierwszej połowy przewagę mieli piłkarze Górnika, jednak pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Kamil Drygas dla Zawiszy w 35 minucie.

Po tej bramce szansę Górnika na zwycięstwo w tym dwumeczu mocno spadły, co przełożyło się na słabszą grę zawodników trenera Warzechy w drugiej połowie. W 52 minucie Bartosz Iwan strzelił głową samobójczą bramkę. Klub z Zabrza dobił natomiast w 69 minucie Kamil Drygas.

Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz 0:3 - w dwumeczu 1:5.

Kolejnym rywalem Zawiszy będzie Jagiellonia Białystok. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie już za 2 tygodnie w na Podlasiu. W grze o Puchar Polski pozostała jeszcze tylko Arka Gdynia (I ligowiec) i Zagłębie Lubin. Zwycięstwo w tym turnieju premiowane jest grą w eliminacji do Pucharu Europy.