Jesteś tutaj: HomeSportNa razie na prywatyzacje Polonii nie zanosi się

Na razie na prywatyzacje Polonii nie zanosi się

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 07 luty 2014 16:06

W opinii Urzędu Miasta Bydgoszczy jedyna oferta złożona na zakup akcji klubu żużlowego ŻKS ,,Polonia Bydgoszcz” S.A. jest niepoważna stąd też ta transakcja nie dojdzie do skutku. Bardzo prawdopodobne natomiast, że sprzedane zostaną akcje spółki Łuczniczka Bydgoszcz S.A., która prowadzi zespół siatkarski Transfer Bydgoszcz.

Polonia jest obecnie dużym problem dla władz miasta. Klub kosztuje rocznie podatników kilka milionów złotych, a na dodatek nienajlepiej wygląda kwestia zarządzania nim. Konflikty pomiędzy działaczami nominowanymi przez ratusz oraz z kibicami są dość powszechne. Nie sprzyja to budowaniu sportowej marki, co przekłada się na słabą frekwencje na trybunach.  

 

Niedawno pojawił się także konflikt na linii ratusz – sponsor tytularny, co zakończyło się wycofaniem firmy Składy Węgla ze sponsorowania klubu.

 

Lekarstwem miała być prywatyzacja klubu, póki co jednak jedyny zainteresowany przejęciem klubu podmiot, nie spełnił wymogów ratusza.

Dziś, Prezydent zwrócił się do Rady Nadzorczej z prośbą o przedłożenie informacji na temat zamierzeń w zakresie skutecznego wyłonienia i powołania nowego Prezesa Klubu Polonia Bydgoszcz S.A. – informuje nas ratusz. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP