Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszcz jako pierwsze miasto zakazuje rozkładania sektorówek

Bydgoszcz jako pierwsze miasto zakazuje rozkładania sektorówek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 11 styczeń 2014 17:21

Na stadionie Zawiszy w czasie meczów piłkarskich zabronione będzie rozkładanie przez kibiców tzw. sektorówek. Taką zmianę do regulaminu obiektu wprowadził zarząd Cywilno Wojskowego Związku Sportowego. Dodatkowo do regulaminu dopisano zapisy umożliwiające odmowę sprzedaży biletów w oparciu o miejsce zamieszkania. Ten zapis może być jednak sprzeczny z konstytucją.

 

Zakaz rozkładania elementów opraw o dużej powierzchni będzie najprawdopodobniej pierwszym w Polsce, a być może także i w Europie. Sektorówki stały się stałym elementem największych widowisk piłkarskich w naszym kraju, zachwycają się nimi kibice oraz komentatorzy sportowi. Bydgoszcz jako pierwsza chce się z tej tradycji wyłamać.

 

Na wniosek klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA zmiany w regulaminie przyjął zarząd CWZS Zawisza. W praktyce oznacza to, że rozłożenie sektorówki na bydgoskim stadionie oznaczać będzie złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, za co grozić będzie kibicom kara grzywny oraz nałożenia zakazu stadionowego.

 

Oprawy kibiców Zawiszy:

 

 

 

Drugi z punktów przyjętych przez CWZS zakładać ma możliwość niesprzedania przez klub biletu kibicowi, którego drużyna nie uczestniczy w danym meczu. Wyegzekwowanie tego zapisu w praktyce może się okazać bardzo trudne, gdyż w świetle prawa jest rzeczą właściwie niemożliwą określenie, kto jest kibicem jakiej drużyny. Najprawdopodobniej zostaną wprowadzone zatem ograniczenia dotyczącego sprzedaży biletów w oparciu o miejsce zameldowania w dowodzie osobistym. Takie próby stosowała między innymi Warta Poznań. W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich ten zapis w regulaminie był sprzeczny z polskim prawem, dlatego Warta musiała się z niego wycofać.

 

O odniesienie się do zmian w regulaminie imprez odbywających się na obiektach CWZS Zawisza zwrócimy się do RPO. 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP