Jesteś tutaj: HomeSport,,Pogromcy faworytów” – czyli o Bydgoszczy w magazynach piłkarskich

,,Pogromcy faworytów” – czyli o Bydgoszczy w magazynach piłkarskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 31 październik 2013 16:55
Trener Legii o meczu T-Mobile Ekstraklasa

Słowo ,,Bydgoszcz” dość często gościło dzisiaj na łamach ogólnopolskich dzienników sportowych. Było by jednak rzeczą nienaturalną, gdyby pogrom jaki sprawili piłkarze Zawiszy Mistrzowi Polski – Legii Warszawa – przeszedł bez większego echa.

 

Pogromcy faworytów – to tytuł artykułu jaki ukazał się dzisiaj w Przeglądzie Sportowym. O samym fakcie zwycięstwa Zawiszy nad Legią (wynik 3:1) ta gazeta postanowiła poinformować nawet na pierwszej stronie.

 

Co prawda redaktor Adam Dawidziuk od samego początku pisze, że jest to ,,frajerska porażka Legii”, to docenia także to, że bydgoski zespół potrafił wykorzystać tę okazję – Zawisza zadziwia. Jest poukładanym zespołem, który wie o co chce grać – pisze dziennikarz sportowy, by potem chwalić Herolda Goulona, Lusia Carlosa, Michała Masłowskiego, czy bohatera wczorajszego meczu, który wykorzystał błędy legionistów – Wahana Gevorgyana.

 

Wygrane ze Śląskiem i Wisłą nie były przypadkiem – pisze Dawidziuk.

 

Wzmianki o zwycięstwie Zawiszy nad Legią przebiły się także na łamy Faktu i Super Expressu. Ostatnie sukcesy Zawiszy tworzą dla Bydgoszczy zatem doskonałą reklamę.

 

Te zwycięstwa nad Wisłą, Śląskiem, czy teraz Legią są referencyjne dla beniaminka. Wielkie gratulacje dla moich zawodników za konsekwencje i za doping, który mogliśmy odczuć na boisku – mówił po meczu trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz -  Nam dzisiaj punkty są bardziej potrzebne niż Legii Warszawa, a zespół Janka tę stratę sobie odrobi w najbliższym meczu.

 

Jeszcze niedawno Zawisza przegrywał bowiem z kandydatami do spadku i byt bydgoskiego zespołu w T-Mobile Ekstraklasie w przyszłym sezonie stawał przed znakiem zapytania. Ostatnie kolejki sprawiły jednak, że Zawisza awansował na bezpieczne miejsce do środka tabeli.

 

Mimo, że w tym meczu rozdawaliśmy prezenty, to Zawisza był zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrał to spotkanie – przyznał po meczu trener Legii Jan Urban Byliśmy ogrywani  z dużą łatwością

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy