Jesteś tutaj: HomeSportPolska remisuje z Litwą w Inowrocławiu

Polska remisuje z Litwą w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 10 październik 2013 18:31

W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-19, młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Sasala zremisowała na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu z Litwą 1:1.

Od samego początku spotkania nasza reprezentacja nie zachwycała. W drugim kwadransie meczu coraz bardziej pewnie zaczęli grać Litwini, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w 36 minucie, gdy efektowny strzał z 18-tu metrów oddał Simonas Stankevicius. Na nasze nieszczęście bramkarz reprezentacji Polski Oskar Pogorzelec nie zdołał go wybronić i nasi wschodni sąsiedzi objęli prowadzenie.

Po tym zdarzeniu przebudzili się Polacy. Trzy minuty później bardzo groźnie uderzał Frankowski i niewiele zabrakło do wyrównania.

W drugiej połowie widzieliśmy już zupełnie inną reprezentacje biało-czerwonych. Polacy atakowali, choć niezbyt efektownie, gdyż bardzo dobrze ustawienie trenera Sasala rozpracowali Litwini. Mimo to w 63 minucie Przemysław Frankowski zdobył wyrównanie. Żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć jednak bramki.

Na Stadion Miejski przybyło kilkuset inowrocławian, część z nich prowadziła także regularny doping.

W drugim meczu grupy 2, który przed południem rozgrywany był także w Inowrocławiu Rumunia zremisowała z Armenią 1:1. Wszystkie drużyny są zatem nadal w grze.

W sobotę Polacy zagrają w Tucholi z Armenią, a we wtorek w Grudziądzu z Rumunią. Dwie najlepsze drużyny z tej grupy awansują do Mistrzostw Europy, które w lipcu przyszłego roku rozegrane zostaną na Węgrzech. Wierzymy, że nasz region da awans do tych rozgrywek biało-czerwonym.