Jesteś tutaj: HomeSportKompromitacja oficjalnej strony Zawiszy

Kompromitacja oficjalnej strony Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. / ZawiszaTV Opublikowano w Sport niedziela, 25 sierpień 2013 17:45

Na oficjalnej stronie Zawiszy Bydgoszcz, w zapowiedzi wczorajszego meczu z Podbeskidziem ukazała się informacja, że oba kluby grały ze sobą w 2006 roku – informuje portal ZawiszaTV. Jest to oczywiście błąd nie tylko redaktorski, ale także i dyplomatyczny.

Zawisza w czerwcu po 19 latach wrócił do Ekstraklasy. Droga do tego celu była długa i pełna wielu zawirowań. Klub przez długie sezony występował na boiskach IV, a nawet V ligi.

 

Kilka tygodni temu kibice w ramach oprawy mocno podkreślili, że Zawisza nie upadł. Klub wspierali bowiem w niskich ligach społecznie kibice, którzy wkładali w to swoją duszę. Dzięki temu w 2008 roku udało się klub wprowadzić do nowej II ligi, a następnie przy pomocy miasta i nowego właściciela Radoslawa Osucha do Ekstrkalasy.

 

Nie było jednak tak różowo. W 2006 roku władze miasta sprowadziły do Bydgoszczy II ligowego (według nowego podziału I liga) Kujawiaka Włocławek, który przejął barwy i nazwę Zawiszy. Prawdziwy Zawisza występował w tym czasie w IV lidze, na którym ratusz jak można było odnieść wrażenie postawił krzyżyk. Doszło do konfliktu władz miasta z kibicami. Ostatecznie z powodu afery korupcyjnej sprowadzony z Włocławka klub wycofano, a prawdziwy Zawisza drogę do Ekstraklasy zakończył dopiero w tym roku, nie idąc przy tym na skróty.

 

W 2006 roku odbyły się mecze pomiędzy Kujawiakiem w barwach Zawiszy oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała. Należy jednak zwrócić uwagę, że Zawisza nie jest spadkobiercą tego tworu, zatem pierwszy ligowy mecz pomiędzy Zawiszą a Podbeskidziem rozegrano dopiero wczoraj. Mecz ten jak dobrze wiemy zakończył się remisem.

 

W zapowiedzi wczorajszego meczu napisano jednak, że oba kluby grały ze sobą w 2006 roku, co jest oczywiście nieprawdą i przekłamywaniem historii Zawiszy. Po wpisie na stronie ZawiszaTV oraz krytyce ze strony kibiców na Facebook-u, na stronie klubowej poprawiono informację. Niestety dyplomatycznie Zawiszę ośmieszono. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Śledź nas