Jesteś tutaj: HomeSportTo była niedziela Zawiszy i Polonii w IV lidze

To była niedziela Zawiszy i Polonii w IV lidze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 18 sierpień 2013 17:39

13 bramek – tyle łącznie zdobyli piłkarze dwóch bydgoskich klubów Polonii i Zawiszy w 3 kolejce IV ligi. Dla Polonii pokonanie Krajny Sępólno Krajeńskie to pierwsze punkty w lidze, Zawisza po jednostronnym meczu w Szubinie zajmuje pozycję wicelidera.

Dwie pierwsze kolejki przyniosły bydgoskiej Polonii same porażki. W pierwszy meczu biało-czerwoni przegrali u siebie dotkliwie ze Spartą Brodnica, która obecnie jest liderem z dorobkiem 7 punktów. Na stadionie TKKF w Bydgoszczy padło dzisiaj łącznie 13 bramek. Aż 9 z nich zdobyli piłkarze  Polonii – Kawałek 2x, Dahlke 2x, Szczęśniak 2x, Kubacki, Sawicki i Szmańkowski. Gościom udało się zdobyć tylko 4 bramki.

 

Polonia Bydgoszcz – Krajna Sępólno Krajeńskie 9:4

 

Identyczną liczbę punktów co Sparta mają po 3 kolejkach rezerwy bydgoskiego Zawiszy. Co prawda dla niebiesko-czarnych występy w IV lidze są bardziej treningiem, gdyż klub ten występuje przede wszystkim w T-Mobile Ekstraklasie, ale  dobra postawa powinna cieszyć. Zawiszacy grali dzisiaj w Szubinie przeciwko miejscowej Szubiniance wygrywając zdecydowanie 0:4. Dwie bramki dla Zawiszy zdobył Rafał Leśniewski, któremu marzy się zapewne gra w pierwszym zespole, w Ekstraklasie oraz po jednej Mateusz Nawrocki i z rzutu karnego Grzegorz Kaniecki.

 

Szubinianka Szubin – Zawisza Bydgoszcz 0:4

 

Za tydzień Zawisza podejmie u siebie lidera Spartę Brodnica, Polonie czeka natomiast wyjazd do Lipna.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.