Jesteś tutaj: HomeSportDotkliwa porażka Chemika tuż przed przerwą zimową, która może utrudnić wejście do grupy mistrzowskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 06 grudzień 2020 15:46

Rozgrywki IV ligi zakończyły się w ubiegłym tygodniu, w ten weekend została dograna większość zaległych meczów, które nie odbyły się w pierwotnych terminach z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne. Najciekawszym meczem był pojedynek Legii Chełmży z Chemikiem Bydgoszcz.

Ten mecz wygrała Legia w stosunku 2:0, co pozwala temu klubowi wrócić do walki o grupę mistrzowską, jednocześnie nieco krzyżując sytuację Chemika w walce o tę grupę.

Do końca rundy zasadniczej jeszcze dwie kolejki – po czym tabela zostanie podzielona na pierwszą siódemkę, gdzie każdy zagra z każdym, a stawką będzie awans do III ligi, zaś pozostałe kluby poniżej 7 lokaty zagrają o utrzymanie w IV lidze. W pierwszej siódemce na pewno zobaczymy Zawiszę Bydgoszcz, który zakończy rok 2020 na pozycji lidera, a także Włocłavię Włocławek i Lidera Włocławek. Duże szansę na pierwszą siódemkę ma też Sportis Łochowo, który musi wygrać jeden z dwóch ostatnich meczów dla pewności, a dalej mamy Chemika Bydgoszcz. Sportis i Chemik w ostatniej kolejce rundy zasadniczej zagrają przeciwko sobie – Chemik dla pewności powinien wygrać oba ostatnie mecze. Duże szansę na pierwszą siódemkę ma też Kujawianka Izbica Kujawska.

O pierwszą siódemkę walczyć będą też zacięcie: Legia Chełmża, Pogoń Mogilno, Sparta Brodnica i BKS Bydgoszcz.

Ten nietypowy układ sezonu związany jest z tym, że mamy w lidze aż 19 klubów, co z kolei ma związek z niedokończeniem rozgrywek sezonu 2019/2020 z powodu pandemii.