Jesteś tutaj: HomeSportNa czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 26 październik 2020 00:21
Logotyp zawodów Logotyp zawodów

Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

To miała być jedna z największych imprez sportowych w Bydgoszczy w tym roku, wszystko wskazuje, że będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń roku przyszłego.

 

Parallekoaltetyczne Mistrzostwa Europy organizowane są od 2003 roku, po raz ostatni odbyły się w 2018 roku w Berlinie. Szacuje się, że może w nich wziąć udział około 600 niepełnosprawnych sportowców z całego kontynentu.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj