Jesteś tutaj: HomeSportKenijska biegaczka o krok od rekordu świata

Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 11 wrzesień 2020 19:14
Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata GFDL by Erik van Leeuwen

Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

 

Od tamtych mistrzostw minęła już dekada, ale promocyjnie Bydgoszcz kupony odcina do dzisiaj. Zresztą nie pierwszy raz zdarza się, aby zagraniczne media pisząc o sukcesie jakiegoś sportowca przypominały, o jego pierwszym liczącym się zwycięstwie w Bydgoszczy.

 

The 26-year-old mother of one first represented Kenya at 2010 Word Cross Country in Bydgoszcz, Poland at age 16 and has collected 11 gold and three silver individual medals and is yearning to break the world record, the only title missing in her cabinet – pisze chińska agencja informacyjna XinhuaNet, w notce poświęconej Faith Kipyegon.

 

Faith Kipyegon w ostatnim czasie prezentuje wyśmienitą formę, po zwycięstwie w Brukseli, triumfowała również na zawodach w Ostrawie. O tym, że w stolicy Belgii chciała pobić rekord świata pisało kilka mediów, niektóre z nich przypomniały jej sukces z Bydgoszczy. Zawodniczka bowiem zdaniem komentatorów zdobyła już prawie wszystkie możliwe tytuły i do ukoronowania kariery brakowało jej rekordu świata. W Brukseli się to nie udało, ale może w niedalekiej przyszłości, a dzięki temu zyska też promocyjnie Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj