Jesteś tutaj: HomeSportSportis i Wda na czele IV ligi. Ależ dzisiaj były emocje w Łochowie

Sportis i Wda na czele IV ligi. Ależ dzisiaj były emocje w Łochowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 29 sierpień 2020 19:51

Po 5 kolejkach IV ligi z kompletem 12 punktów prowadzą Sportis Łochowo i Wda Świecie, z przewagą dwóch punktów nad Liderem Włocławek i Zawiszą Bydgoszcz. Wszystkie cztery kluby już raz pauzowały (z uwagi na wycofanie się jednego zespołu).

W Łochowie Sportis Social Club podejmował dzisiaj Spartę Bronica, jeden z silniejszych zespołów w lidze, który gorzej rozpoczął jednak bieżący sezon. Sportis rozpoczął mecz od pokazania dominacji, co przełożyło się na bramkę Georgio Dimitrova już w 4 minucie (wszystkie bramki do obejrzenia w naszym skrócie). Kryzys w zespole gospodarzy się pojawił, gdy Miłek zaskoczył swojego bramkarza silnym podaniem, co skończyło się trafieniem samobójczym do własnej bramki. Coraz bardziej rozkęcać zaczynała się jednak Sparta. Dimitrov w pierwszej połowie zdobył jeszcze jedną bramkę. W drugiej odsłonie Sportis jakby trochę spowolnił, zaczynając grać sennie, to wykorzystał w ostatnim kwadransie gry Domżalski zdobywając wyrównującą bramkę. W zespole gospodarzy zrobiło się bardzo nerwowo, ale w doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:2 ustanowił Maciej Słupecki.

Przed tygodniem Sparta Przegrała 1:3 z Wdą Świecie, dzisiaj zespół ze Świecia pokonał 5:2 Cuivię Inowrocław, stąd też razem ze Sportisem otwiera tabelę. Do Inowrocławia na mecz z Cuiavią za tydzień pojedzie Sportis, natomiast Sparta podejmie w Brodnicy Zawiszę Bydgoszcz. Dzisiaj niebiesko-czarni pauzowali.

W innych meczach: BKS Bydgoszcz rozgromił 5:0 Legię Chełmża, Chemik natomiast wygrał na wyjeździe 1:2 ze Startem Pruszcz Pomorski.