Jesteś tutaj: HomeSportZacięta rywalizacja w IV lidze. Lider Włocławek nowym liderem

Zacięta rywalizacja w IV lidze. Lider Włocławek nowym liderem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 23 sierpień 2020 18:36

Lider Włocławek po 4 kolejce obejmuje prowadzenie w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Tyle samo puntów (10) ma też Zawisza Bydgoszcz i drugi włocławski klub Włocłavia. Lider z ubiegłego tygodnia Sportis Social Club występujący w podbydgoskim Łochowie w 4 kolejce pauzował, bowiem tuż przed rozpoczęciem sezonu z rozgrywek wycofała się Notecianka Pakość.

Sportis i Wda Świecie (pauzowała w 2 kolejce) mają po 9 punktów, czyli teoretycznie te dwa kluby są obecnie w najlepszej sytuacji.

 

W 4 kolejce Włocłavia pewnie 4:0 pokonała Start Pruszcz Pomorski, Lider Włocławek w podbydgoskiej Brzozie wygrał rekordowo 1:9, Zawisza Bydgoszcz pokonał natomiast na wyjeździe 0:4 Chełminiankę Chełmno. Wda Świecie wygrała w Brodnicy z miejscową Spartą 1:3. Chemik Bydgoszcz 3:0 pokonał Orlęta Aleksandrów Kujawski.

 

Za tydzień w 5 kolejce pauzować będzie Zawisza Bydgoszcz.

 

Zapowiada się sezon z zaciętą walką na przodzie tabeli

Po 4 kolejkach jesteśmy świadkami dość wyrównanej walki pomiędzy: Liderem, Sportisem, Wdą, Włocłavią i Zawiszą. Z uwagi na niedokończenie rozgrywek poprzedniego sezonu 2019/2020, tegoroczne rozgrywki zapowiadają się bardzo ciekawie – najprawdopodobniej w marcu zakończy się runda zasadnicza (każdy z każdym zmierzy się po jeden raz), następnie najlepszych 7 klubów w ramach grupy mistrzowskiej rozegra ze sobą ponownie dwa mecze. Jeżeli zatem wymienione kluby utrzymają poziom, to zmierzą się przeciwko sobie po 3 razy.

 

Do walki o mistrzostwo IV ligi mogą się włączyć jeszcze także Unia Gniewkowo i Chemik Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj