Jesteś tutaj: HomeSportSensacja w Janikowie – pierwszoligowiec wyeliminowany z rozgrywek Pucharu Polski

Sensacja w Janikowie – pierwszoligowiec wyeliminowany z rozgrywek Pucharu Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 16 sierpień 2020 11:46

W ubiegłym tygodniu byliśmy we Włocławku światkami zaciętego finału okręgowego Pucharu Polski, w którym dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz, zdobywając okręgowy Puchar Polski za sezon 2019/2020 oraz prawo do gry w centralnych rozgrywkach w rozpoczętym sezonie. Wczoraj Unia zmierzyła się z II ligowym Zagłębiem Sosnowiec.

 

Unia Janikowo występuje w III lidze, w której radzi sobie nie najlepiej, nie zdobywając żadnego punktu. Wczoraj (15 sierpnia) Unici dokonali jednak niespodzianki pokonując II-ligowca. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 22 minucie Damian Garstka. Dzięki temu zwycięstwu Unia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski, mecz w tej rudzie planowany jest dopiero pod koniec października.

 

Unia Janikowo jest jedynym zespołem z naszego regionu, która występuje w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski.

 

Do dużej niespodzianki doszło wczoraj również w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie III-ligowy KSZO pokonał 2:1 zespół z Ekstraklasy Wisłę Kraków.

 

Ruszył również Puchar Okręgowy 2020/2021

Za nami pierwsze spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w województwie kujawsko-pomorskim. W zaplanowanej na 26 sierpnia rundzie czeka nas kilka ciekawych pojedynków: Grom Osie podejmie Chemika Bydgoszcz, Polonia Bydgoszcz zmierzy się ze Startem Pruszcz Pomorski, natomiast Kolegium Sędziowskie skupione przy K-PZPN zmierzy się z Pomorzaninem Serock. Zawisza dzięki wolnemu losowi awansuje z automatu do kolejnej rundy.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj