Jesteś tutaj: HomeSportCo dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 02 kwiecień 2020 19:02

Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Pewne jest, że do 26 kwietnia żaden mecz nie zostanie rozegrany. Prognozy wirusologów wskazują, że do końca kwietnia sytuacja raczej się pogorszy, na poprawę nie ma raczej co liczyć. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego prezes PZPN Zbigniew Boniek stwierdził, że decyzję co do rozgrywek PZPN podejmie w połowie maja. W praktyce zatem do połowy maja rozgrywki nie ruszą, a zakładając, iż nie można wznowić rozgrywek z dnia na dzień, to piłkarze na boisko mogli by wrócić dopiero w czerwcu. W takiej sytuacji będzie jednak trudno nadrobić 3 miesiące przestoju.

 

PZPN rozważa też scenariusz, aby w przypadku gdyby nie było czasu na rozegranie rozgrywek ligowych, ukończyć przynajmniej rozgrywki pucharowe. Jak na razie czeka nas jednak ponad miesiąc oczekiwania na jakąkolwiek decyzję.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja