Jesteś tutaj: HomeSportByły trener Chemika usłyszał wyrok. Zapłacił sędziemu za ustawienie meczu

Były trener Chemika usłyszał wyrok. Zapłacił sędziemu za ustawienie meczu

Napisane przez  Ł.R. / Głos Wielkopolski Opublikowano w Sport piątek, 06 marzec 2020 15:02
Były trener Chemika usłyszał wyrok. Zapłacił sędziemu za ustawienie meczu Fot: John Hartley

Baron Pierre de Coubertin przewraca się w grobie – powiedział sędzia Zbyszko Mielnik, z poznańskiego sądu, który ogłosił kilka dni temu wyrok dotyczący afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej. Za winnych uznał on Damiana B. z klubu Mieszko Gniezno; Jacka K., byłego prezydenta Bytomia oraz Piotra G.,  trener Chemika Bydgoszcz.

 

Pierre de Coubertin uznawany jest za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego. Aluzja o przewracaniu się w grobie wskazywać ma, do jakiego wypaczenia dochodzi niekiedy w rywalizacji sportowej, gdy wyniki ustalane są za pieniądze. O wyroku poznańskiego sądu pisze Głos Wielkopolski.

 

Piotr G., do niedawna trenej bydgoskiego klubu miał zapłacić sędziemu meczu Warta Poznań – Chemik Bydgoszcz w 2004 roku kwotę 4 tys. zł. Mecz ten wygrał Chemik w stosunku 1:2. Jak informuje Głos Wielkopolski G. przyznał się jedynie do obiecania kwoty 4 tys. zł sędziemu. Sąd jednak nie dał mu wiary przyjmując za dowód obciążający go wypis z konta bankowego na kwotę 4 tys. zł i zeznania sędziego meczu.

 

O możliwości ustawienia tego meczu mówiło się od kilku lat, od momentu gdy prokuratura postawiła Piotrowi G. zarzuty. Wyrok zapadł dopiero w tym tygodniu.

 

Orzeczenie sądu może otworzyć drogę do ukarania Chemika przez Polski Związek Piłki Nożnej np. utratą punktów.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021