Jesteś tutaj: HomeSportPolonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 19 luty 2020 15:40

W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matysiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

 

Przez te 100 lat oprócz najbardziej kojarzonych z Polonią dyscyplin, czyli piłki nożnej i żużla, historię Polonii tworzyli także lekkoatleci, hokeiści, judocy, tenisiści, kolarze, ostatnio przy klubie powstała też sekcja sportowców niepełnosprawnych. To nie wszystkie sekcje, lecz można powiedzieć najbardziej wpisujące się stuletnią historię klubu.

 

Punktem kulminacyjnym będzie Gala 100-lecia Polonii Bydgoszcz, która 27 czerwca odbędzie się w Operze Nova, na którą zaproszeni zostaną obecni i byli sportowcy oraz działacze. Przewiduje się zapełnienie liczącej 800 miejsc sali – To będzie taki główny punkt kulminacyjny naszego roku jubileuszowego – zapowiada Matysiak.

 

Na przełomie lipca i sierpnia planowane jest zorganizowanie czwórmeczu w Bydgoszczy – Ideą jest zaproszenie klubów założonych przez tego samego założyciela Edmunda Szyca. Na czwórmecz zaproszono Wartę Poznań, Polonię Leszno, dodatkowo będzie zaproszona albo świętująca również 100 lecie Gwiazda Bydgoszcz, bądź Chojniczanka Chojnice lub Stomil Olsztyn - tłumaczy prezes sekcji piłkarskiej.

 

Jeżeli chodzi o żużel to na 4 października planowane są Międzynarodowe Mistrzostwa Bydgoszczy o Puchar Prezydenta Miasta. Dzień wcześniej w Toruniu odbywają się zawody z cyklu Grand Prix, przez co istnieje szansa, że do Bydgoszczy uda się zaprosić czołowych światowych żużlowców.

 

3 maja w Myślęcinku odbędzie się Bieg Jubileuszowy trzech klubów. Będzie on poświęcony również jubileuszowi Gwiazdy i Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

 

Warte obejrzenia

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021