Jesteś tutaj: HomeSportZmarł Józef Boniek, piłkarz bydgoskich klubów

Zmarł Józef Boniek, piłkarz bydgoskich klubów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 13 grudzień 2019 12:16
Zmarł Józef Boniek, piłkarz bydgoskich klubów Fot: St. Mattox

W czwartek w wieku 88 lat zmarł Józef Boniek, ojciec prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Józef Boniek również był piłkarzem, grał na pozycji obrońcy.

 

Józef Boniek urodził się w 1931 roku w Nakle nad Notecią, przygodę z piłką nożną rozpoczął w barwach miejscowych Czarnych Nakło. W okresie służby wojskowej przeniósł się do Zawiszy Bydgoszcz. W latach 1959-1961 występował na boiskach I ligi jako piłkarz Polonii Bydgoszcz. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako trener w Czarnych Nakło, Unii Solec Kujawski oraz Gwieździe Bydgoszcz.

 

- Mój ojciec grał twardo, przed nikim nie pękał. Ale nie był brutalem. Przeciwnicy go szanowali, a czołowy polski napastnik Marian Norkowski mógł się poświęcić strzelaniu bramek dla Polonii, bo wiedział, że z tyłu ma Bońka, który zatrzyma przeciwników. Ja za bardzo nie pamiętam ojca z boiska, ale jego cechy na pewno przejąłem. Dopóki jest szansa, to walczę. Kiedy nie ma - też, żeby móc spojrzeć sobie w twarz – mówił w rozmowie z ,,Rzeczpospolitą” o swoim ojcu, Zbigniew Boniek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja