Jesteś tutaj: HomeSportÓsemka z Uniwersytetu w Cambridge zdobywa Puchar Brdy

Ósemka z Uniwersytetu w Cambridge zdobywa Puchar Brdy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 29 wrzesień 2019 12:48
Ósemka z Uniwersytetu w Cambridge zdobywa Puchar Brdy Fot: UMB

W sobotę po raz 28 odbyły się regaty Wielka Wioślarska o Puchar Brdy, coroczne wydarzenie, któremu bydgoszczanie chętnie kibicują, bowiem regaty odbywają się w ścisłym centrum, z metą na Rybim Rynku.

Od 13 edycji na Wielką Wioślarską przyjeżdżają reprezentacje brytyjskich uniwersytetów Cambridge i Oxfordu, aby rywalizować ze sobą w malowniczej scenerii Brdy. W tym roku lepsi okazali się wioślarze z Cambridge, którzy Puchar Brdy zdobyli już szósty raz, cały czas zatem rywalizacja przekłada się na korzyść Oxfordu w stosunku 7:6. Brytyjskie osady rywalizowały na dystansie 2 km.

 

Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy, również na dystansie 2 km wygrała osada Litwy, która niewiele wygrała z niemiecką osadą Wiking Berlin. Na trzecim miejscu znalazła się polska uczelnia AGH Kraków.

 

Wyścig główny ósemek juniorów w ramach Memoriału Zbigniewa Urbanyi i nagrodę Totalizatora Sportowego na dystansie 8,5 km wygrała RTW Lotto Bydgostia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja