Jesteś tutaj: HomeSportCzy Polska pierwszy raz w historii zdobędzie lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwo Europy?

Czy Polska pierwszy raz w historii zdobędzie lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwo Europy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 08 sierpień 2019 22:32
Czy  Polska pierwszy raz w historii zdobędzie lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwo Europy? Fot: Paweł Skraba / PZLA

Do tej pory Polacy nigdy nie wygrali Super Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy, przed dwoma laty we francuskim Lille byli blisko, bowiem zajęli drugie miejsce za Niemcami, tuż przed gospodarzami. W niedziele dowiemy czy ta sztuka uda się w Polsce, na stadionie Zawiszy Bydgoszcz.

- Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce Bydgoszcz 2019 uważamy za otwarte – wybrzmiał okrzyk, po godzinie 20 na płycie Starego Rynku, podczas ceremonii otwarcia mistrzostw . Wcześniej uroczyście wprowadzono 12 flag, państw uczestników Super Ligi, czyli najsilniejszych państw w lekkiej atletyce w Europie. Za wyjątkiem Rosji która jest zawieszona z uwagi na skandal ze stosowaniem dopingu. W uroczystej inauguracji wziął udział, obok przedstawicieli samorządów lokalnych, prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej Svein Arne Hansen, który z uznaniem wypowiadał się o patronie stadionu Zawiszy – Zdzisławie Krzyszkowiaku. Po części oficjalnej odbył się koncert prezentujący style muzyczne z państw Europy.

 

W piątek wieczorem rozpocznie się jednak już rywalizacja najlepszych lekkoatletów z kontynentu. O prymat w Europie będą walczyć: Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Polska, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

 

- Damy z siebie wszystko. Chciałabym po raz pierwszy uzyskać komplet punktów dla reprezentacji, mam nadzieję, że się tak stanie. Na te mistrzostwa bardzo optymistycznie i mam nadzieje, że po raz pierwszy w historii, na własnej ziemi uda nam się zwyciężyć – zapowiada Justyna Ersetic-Święty – Każdy z nas na pewno będzie chciał dać z siebie 110%, nikt nie chciałby zawieść, walczymy dla całego teamu, liczy się każdy punkt.


– Mamy mega mocną w ekipie, jesteśmy w formie, a ja na pewno nie zrobię falstartu, jak dwa lata temu – powiedziała Ewa Swoboda.

 

Przedstawiciele Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej, w tym wspomniany prezydent Svein Arne Hansen podkreślali, iż Bydgoszcz jest ważnym miejscem na lekkoatletycznej mapie, przypominając wielkie imprezy jakie były u nas organizowane. Przed dwoma laty odbywały się tutaj Mistrzostwa Europy do lat 23, dwukrotnie (jako jedyne miasto w historii) Bydgoszcz gościła Mistrzostwa Świata Juniorów. Dwa razy w Myślęcinku zorganizowano Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych.

 

Zmagania sportowe rozpoczną się w piątek o godzinie 18:00.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021