Jesteś tutaj: HomeSportOstatnie przygotowania do wielkiego lekkoatletycznego święta

Ostatnie przygotowania do wielkiego lekkoatletycznego święta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 07 sierpień 2019 16:51

Przed nami kilka dni wielkich lekkoatletycznych emocji – Drużynowe Mistrzostwa Europy Super Liga, zawody w które miejmy nadzieje, że podobnie jak w poprzedniej edycji zdominują reprezentanci Polski. Jako bydgoszczanie mamy szansę poczuć klimat towarzyszący tym zawodom, z racji bycia gospodarzem.

 

Za otwarcie Drużynowych Mistrzostw Europy możemy uznać Ceremonię Otwarcia, która odbędzie się w czwartek 8 sierpnia na płycie Starego Rynku. Po dość podniosłym dla sportu momencie, podniesienia flagi oraz odegrania hymnu Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki planowany jest koncert ,,Podróż po Europie”, który poprowadzi Paulina Chylewska. Usłyszymy piosenki w kilku językach, Polskę w części koncertowej reprezentować będzie doskonale znana Małgorzata Ostrowska.

 

Sportowo wszystko rozpocznie się w piątek po godzinie 18:00 na stadionie Zawiszy. Pierwszą konkurencją będzie rzut dyskiem kobiet. W sobotę i niedziele zawody rozpoczną się nieco szybciej (sobota godzina 16:00, niedziela godzina 15:00). Z uwagi na to wydarzenie nieco zmienimy ramówkę naszego Portalu.

 

Do Bydgoszczy zjechało się kilkuset zawodników z całego kontynentu, towarzyszą im dziennikarze z całego świata.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021