Jesteś tutaj: HomeSportKiedy Zawisza wróci na Gdańską? Obecnie rozkłada się wszystko o koszty

Kiedy Zawisza wróci na Gdańską? Obecnie rozkłada się wszystko o koszty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport wtorek, 06 sierpień 2019 12:10

Powyższe pytanie zadają sobie wszyscy od dłuższego czasu – na dzisiaj wiemy jednak, że inauguracyjny mecz w sezonie 2019/2020 Zawisza podejmie Lecha Rypin przy Sielskiej w Fordonie. Czyli pozostanie jak do tej pory. CWZS dopuszcza co prawda rozgrywanie meczów przy ulicy Gdańskiej, ale wszystko rozbija się o pieniądze.

Rozgrywanie meczów przy ulicy Gdańskiej wiązać będzie się ze znacznie wyższymi kosztami. Jak szacuje na swoim blogu Mikołaj Głuszkowski (blog.zawisza1946.pl) rozgrywanie meczu w ramach imprezy niemasowej, czyli do 999 widzów to koszt około 7 tys. zł za mecz.

 

Większy problem może wywoływać jednak ograniczenie liczby widzów do tysiąca, czyli ustawowej granicy imprezy masowej. Mogą pojawić się mecze, na które przyjść by chciało więcej widzów i wówczas może się pojawić problem z selekcją. Organizacja imprezy masowej na 3 tys. widzów to według szacunków Głuszkowskiego już wydatek 17 tys. zł, w większości byłyby to koszty związane z zapewnieniem ochrony. W skali sezonu organizacja samych imprez masowych to koszt 250 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy