Jesteś tutaj: HomeSportPo paralekkoatletycznym Grand Prix

Po paralekkoatletycznym Grand Prix

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 22 lipiec 2019 16:32
Po paralekkoatletycznym Grand Prix Po paralekkoatletycznym Grand Prix

Były to pierwsze zorganizowane w Polsce zawody z cyklu paralekkoatletycznego Grand Prix. Bydgoszcz znalazła się w wśród tegorocznych gospodarzy razem z Dubajem, Pekinem czy Paryżem. Przez trzy dni (piątek – niedziela) na stadionie Zawiszy zmagało się sportowo ponad 500 niepełnosprawnych sportowców z 34 krajów.

Polską gwiazdą tych zawodów była Lucyna Kornobys, która najpierw w piątek ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem na odległość 19,31 m., a dzień później została światową rekordzistką w rzucie oszczepem na odległość 16,45 m. Jak sama przyznała o ile w rzucie dyskiem czuła formę na rekord globu, to w oszczepie była trochę zaskoczona.

 

Polki ogólnie dobrze sobie radziły w konkurencjach rzutowych. W innej kategorii wagowej rzutu oszczepem wygrała Agnieszka Borowska.

 

Za rok na bydgoskim Zawiszy będzie jeszcze ciekawiej, za sprawą organizowanych w czerwcu paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja