Jesteś tutaj: HomeSportPo paralekkoatletycznym Grand Prix

Po paralekkoatletycznym Grand Prix

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 22 lipiec 2019 16:32
Po paralekkoatletycznym Grand Prix Po paralekkoatletycznym Grand Prix

Były to pierwsze zorganizowane w Polsce zawody z cyklu paralekkoatletycznego Grand Prix. Bydgoszcz znalazła się w wśród tegorocznych gospodarzy razem z Dubajem, Pekinem czy Paryżem. Przez trzy dni (piątek – niedziela) na stadionie Zawiszy zmagało się sportowo ponad 500 niepełnosprawnych sportowców z 34 krajów.

Polską gwiazdą tych zawodów była Lucyna Kornobys, która najpierw w piątek ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem na odległość 19,31 m., a dzień później została światową rekordzistką w rzucie oszczepem na odległość 16,45 m. Jak sama przyznała o ile w rzucie dyskiem czuła formę na rekord globu, to w oszczepie była trochę zaskoczona.

 

Polki ogólnie dobrze sobie radziły w konkurencjach rzutowych. W innej kategorii wagowej rzutu oszczepem wygrała Agnieszka Borowska.

 

Za rok na bydgoskim Zawiszy będzie jeszcze ciekawiej, za sprawą organizowanych w czerwcu paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy