Jesteś tutaj: HomeSportZawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 22 czerwiec 2019 22:22

Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

Zanim sędzia zagwizdał po raz pierwszy, kapitan zespołu Adam Wiśniewski przekazał przedstawicielowi kibiców podziękowanie za doping w ciągu ostatnich 3 lat, gdy Zawisza przeszedł drogę od B-klasy do IV ligi. Minutą ciszy uczczono również zmarłego kilka lat temu kibica Wojciecha Osińskiego.

Mecz odbywał się w słońcu i można było odnieść wrażenie, że aura w pewnym sensie wyreżyserowała jego przebieg. Pierwsze minuty były dość wyrównane z optyczną przewagą Zawiszy. W 20 minucie wynik spotkania otworzył Wojciech Ruczyński. W kolejnych minutach można było odnieść wrażenie, że goście z Więcborka zaczynają kondycyjnie tracić dystans. W 36 minucie na 2:0 podwyższył Patryk Kozłowski. Co prawda dość szybko bramką kontaktową odpowiedział Bartłomiej Kosmela, ale później już trafiali tylko niebiesko-czarni – w 45 minucie Patryk Błażejewicz ustanowił wynik pierwszej połowy na 3:1.

Druga połowa to kontynuacja pogromu ze strony Zawiszy – w 65 minucie kolejna bramka Wojciecha Ruczyńskiego, w 71 i w 74 minucie strzela Patryk Straszewski, 81 minuta to bramka Adriana Brzezińśkiego, a na zakończenie w 88 minucie hat-trick kompletuje Straszewski.

Zawisza Bydgoszcz – Grom Więcbork 8:1 (3:1)

W tym meczu trener Łukomski dał szansę również czwórce 15-latków. W wyjściowym składzie pojawił się Kamil Dobek i debiutujący przed tygodniem Medard Dahms. W drugiej połowie do gry weszli: Olgierd Bondara (autor kilku felietonów patriotycznych na Portalu Kujawskim) oraz Oskar Ignatowski.

Po meczu kibice i zawodnicy pożegnali boiska V ligi, miejmy nadzieje, że już na dobre. Nie mogło zatem zabraknąć okrzyku – Nigdy więcej V ligi!

Sportis Łochowo pokonał u siebie Victorię Lisewo 7:0, dzięki czemu z drugiego miejsca również awansował do IV ligi.