Jesteś tutaj: HomeSportZawisza świadkiem historii panamskiej piłki nożnej

Zawisza świadkiem historii panamskiej piłki nożnej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 01 czerwiec 2019 12:45
Zawisza świadkiem historii panamskiej piłki nożnej Fot: Robert Sawicki / UMB

Data 31 maja 2019 roku w historii futbolu w Panamie zapiszę się jako odniesienie pierwszego zwycięstwa na Mistrzostwach Świata U-20. Wydarzyło się to w meczu przeciwko reprezentacji Arabii Saudyjskiej, rozgrywanym na stadionie Zawiszy. Dla Panamczyków udział w turnieju się jednak kończy.

 

W piątek zakończyła się faza grupowa Mistrzostwa Świata U-20. W Bydgoszczy gościliśmy grupy B i E. Byliśmy świadkami zwycięstw Włochów oraz walki do ostatniej kolejki Japonii, wczoraj mieliśmy też okazję zobaczyć historyczne zwycięstwo Panamy.

 

Panama prowadzenie zdobyła już w 7 minucie po bramce Alexa McKeinze. W drugiej połowie Saudyjczycy jednak zremisowali. Ostatnie słowo należało jednak do zdobywcy drugiej bramki dla Panamy Diego Valanty, który w pewnym sensie wpisał się do historii.

 

Skrót meczu przygotowany przez Fifa:

 

 

Dzisiaj dzień przerwy w turnieju. Na Zawiszy zobaczymy jeszcze jeden mecz 1/8 finału – we wtorek 4 czerwca zwycięzca grupy E Francja zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Fifa prowadzi dodatkową sprzedaż biletów na ten mecz, który można kupić w cenach 10 i 20 zł.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj