Jesteś tutaj: HomeSportTo będzie najważniejsza impreza na 100. lecie polskiej lekkiej atletyki

To będzie najważniejsza impreza na 100. lecie polskiej lekkiej atletyki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 11 kwiecień 2019 20:06
To będzie najważniejsza impreza na 100. lecie polskiej lekkiej atletyki Fot: Robert Sawicki / UMB

Drużynowe Mistrzostwa Europy odbywają się w cyklu dwuletnim, tegoroczna edycja pierwszy raz zorganizowana zostanie w Polsce. Jak łatwo się domyśleć w mieście uznawanym za polską stolicę królowej Polski, czyli na bydgoskim stadionie Zawiszy. Dwa lata temu we francuskim Lille Polacy byli drudzy, miejmy nadzieję, że nad Brdą biało-czerwoni odegrają się Niemcom.

 

- To jest najważniejsza impreza na 100. lecie polskiej lekkiej atletyki – zapowiada wiceprezes PZLA Krzysztof Wolsztyński, który jest głównym koordynatorem organizowanych w Bydgoszczy mistrzostw.

 

W Bydgoszczy będzie rywalizować Superliga, czyli najwyżej notowane europejskie reprezentacje. Obok Polski zobaczymy: Niemcy (zwycięzców z Lille), Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanie, Ukrainę, Włochy, Czechy, Grecję, Szwecję, Finlandię i Szwajcarię. Polacy w tym gronie nie znaleźli się tylko z powodu bycia gospodarzem, ale też z racji tego, że na Halowych Mistrzostwach Świata w Glasgow okazali się najlepszą reprezentacją.


- Polska jest lekkoatletyczną potęgą w Europie – powiedział tyczkarz Paweł Wojciechowski, zawodnik Zawiszy, który w Glasgow zdobył złoty medal. Wojciechowski będzie w Polsce ambasadorem tych zawodów. Ma też nadzieje, że będzie mógł na swoim stadionie reprezentować Polskę – Start przed własną publicznością jest dla każdego z nas wyjątkowy, dla mnie szczególny, bo to moje rodzinne miasto. Nie wiem czy wystartuje, bo udział brać będą najlepsi z każdego kraju. Zrobię jednak wszystko, aby wystartować – zapowiada.


W Glasgow głównym rywalem Wojciechowskiego w walce o złoto był inny z Polaków Piotr Lisek. Zwycięstwo Wojciechowskiego było jego powrotem po gorszym okresie w karierze, co docenił na promującej zawody konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel – To jest jedna z tych pozytywnych historii, gdy ktoś osiąga duży sukces w młodym wieku, jak to później w życiu bywa pojawiają się trudności, ale dzięki uporowi udaje się mu powrócić na właściwe tory.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się na stadionie Zawiszy w dniach 9-11 sierpnia. Trwa już sprzedaż biletów, co istotne, duża część puli została już sprzedana. Jak wyjaśniał dyrektor Wolsztyński, tymi zawodami interesuje się wiele wycieczek zagranicznych.

 

Wkrótce ruszy w mieście i w kraju widoczna promocja tych zawodów. Po drodze planowane są imprezy promocyjne jak konkurs skoku o tyczce w scenerii Wyspy Młyńskiej. Kluczowym partnerem turnieju będzie bydgoska spółka ProNatura, która będzie chciała przy okazji rywalizacji sportowej również promować ekologię.

 

Wcześniej, bo już pod koniec maja w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata Fifa do lat 20 w piłce nożnej. Kilka meczów zaplanowano również na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Będzie to impreza organizowana w ramach 100. lecia PZPN.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021