Jesteś tutaj: HomeSportZnani są już wszyscy finaliści FIFA U-20 w Polsce

Znani są już wszyscy finaliści FIFA U-20 w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 11 luty 2019 17:46

Za dwa tygodnie (24 lutego) w Gdynia Arena odbędzie się losowanie grup piłkarskim Mistrzostwa Świata do lat 20, których gospodarzem jest Polska. Wśród aren tego turnieju będzie Stadion Zawiszy w Bydgoszczy. Znani są już wszyscy uczestnicy tego turnieju.

 

Na pełna listę uczestników czekaliśmy do czasu rozstrzygnięć dotyczących państw reprezentujących kontynenty: Afrykę oraz Amerykę Południową. Do grona uczestników FIFA U-20 dołączyły ostatnio: Argentyna, Kolumbia, Urugwaj, Ekwador oraz z Afryki: Senegal, Nigeria, RPA i Mali. W Mistrzostwach udział wezmą również:

Z Europy – Polska (jako gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia

Z Azji - Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar

CONCACAF - Stany Zjednoczone, Meksyk, Panama, Honduras

Ocenia – Nowa Zelandia i Tahiti

 

Za dwa tygodnie dowiemy się które z tych reprezentacji zobaczymy na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. W Bydgoszczy rozegrane będą mecze grup B i E oraz jeden mecz 1/8 finałów.

 

Na temat awansu Ekwadoru na młodzieżowy mundial pojawiło się wiele informacji na tamtejszych portalach. W tych publikacjach wspomniana jest również Bydgoszcz, jako jedno z miast gospodarzy. Mamy zatem już dzsiaj promoję miasta.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj