Jesteś tutaj: HomeSportFIFA wizytowała stadion Zawiszy

FIFA wizytowała stadion Zawiszy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 28 styczeń 2019 18:09

W maju Polska będzie gospodarzem Mistrzostwa Świata do lat 20 w piłce nożnej. Jedną z aren tego turnieju będzie Bydgoszcz – na stadionie Zawiszy rozegranych będzie osiem meczów. Będą to spotkania grup B i E oraz jeden mecz 1/8 finałów. O tym jakie zespoły zagrają w tych grupach dowiemy się po lutowym losowaniu.

 

W styczniu eksperci FIFA oraz przedstawiciele Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przy PZPN odwiedzili sześć miast gospodarzy. Była to kompleksowa inspekcja, można powiedzieć najważniejsza przed majowym turniejem.

 

- Na nieco ponad 100 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata FIFA U-20, ta wizytacja była doskonałą okazją do dopracowania pewnych aspektów operacyjnych i sprawdzenia głównej infrastruktury w sześciu Miastach Gospodarzach. I choć nadal pozostaje ważna praca do wykonania, jesteśmy bardzo zadowoleni i nastawieni optymistycznie, biorąc pod uwagę poziom zaangażowania Lokalnego Komitetu Organizacyjnego i Miast Gospodarzy – ocenia Jaime Yarza, szef departamentu turniejów FIFA.

 

Wobec Bydgoszczy nie było większych uwag, co cieszy z kolei CWZS, zarządce Kompleksu Sportowego ,,Zawisza”. Półtora roku temu m.in. w Bydgoszczy rozgrywane były młodzieżowe Mistrzostwa Europy – wówczas do dyspozycji kibiców oddano 10 tys. miejsca na Zawiszy, na tym turnieju ma być ich 15 tys.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy