Jesteś tutaj: HomeSportBrąz Kobielskiego i Baumgart w Lublinie

Brąz Kobielskiego i Baumgart w Lublinie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 21 lipiec 2018 20:34
Brąz Kobielskiego i Baumgart w Lublinie Fot: Paweł Skraba

Od piątku w Lublinie trwają 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – w sobotnim konkursie skoku w wzwyż brązowy medal zdobył młody zawodnik MKS Inowrocław Norbert Kobielski. Najniższy stopień podium wywalczyła również Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz.

Norbert Kobielski udane skakanie zakończył na wysokości 2.09 m. Trzykrotnie podchodził do 2.13 m, ale już bezskutecznie, co dało mu wraz Maciejem Lepiato brązowy medal. Wyżej skakali Maciej Gryniewicz i Sylwester Bednarek – 2.21 m. Ten pierwszy nie zawalił żadnej wcześniejszej próby, dlatego przypadł mu złoty medal.

W biegu na 400 metrów kobiet zwyciężyła Małgorzata Hołub-Kowalik z klubu KL Bałtyk Koszalin, która uzyskała czas 51.18 sekundy. Druga była Justyna Święty-Ersetic, przed Igą Baumgart z BKS Bydgoszcz (51,73 sekundy).

W piątek srebrny medal w biegu na 100 metrów wywalczył zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz SL Remigiusz Olszewski.

W niedzielę ostatni dzień Mistrzostw Polski. Tego dnia mamy najwięcej szans medalowych – w biegu na 800 metrów pobiegnie Halowy Mistrz Europy z Belgradu Marcin Lewandowski, reprezentujący CWZS Zawisza Bydgoszcz SL oraz jego klubowy kolega Patryk Sieradzki. W skoku o tyczce zobaczymy natomiast Pawła Wojciechowskiego. W skoku w dal CWZS będzie reprezentować natomiast Adriana Sułek.