Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszcz będzie gospodarzem pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski w futbolu amerykańskim

Bydgoszcz będzie gospodarzem pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski w futbolu amerykańskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 06 lipiec 2018 13:13

 W sobotę 21 lipca w meczu na szczycie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zespół Warsaw Eagles podejmie Kozły Poznań. Gospodarzem meczu będzie Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Będzie to już XIII SuperFinał, ale pierwszy raz odbywający się pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

- Bydgoszcz to miasto, które z roku na rok, coraz bardziej stawia na futbol amerykański, czego dowodem jest prężny rozwój klubu Archers. Dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że to właśnie tu dojdzie do kulminacji sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej PLFA. Na dodatek historycznego, bo przecież w tym roku zespoły rywalizują o mistrzostwo Polski już pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czeka nas ogromne święto, podczas którego kibice nie będą mogli narzekać na brak atrakcji i każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Znakomitą informacją jest również to, że tegoroczny finał będzie transmitowany na żywo na głównej antenie Polsatu Sport. - powiedział Przemysław Kazaniecki, Prezes Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

 

O prawo gry w SuperFinale, przez cztery miesiące, rywalizowało 8 drużyn Topligi. Ostatecznie awans wywalczyły zespoły z najbogatszymi tradycjami futbolowymi w naszym kraju. Warsaw Eagles, czyli najstarszy klub w Polsce, dla którego będzie to piąty finał w historii i okazja do sięgnięcia po trzeci tytuł mistrzowski. Jak również, najstarsza organizacja w województwie Wielkopolskim - Kozły Poznań. Ekipa ta w najważniejszym meczu sezonu zagra po raz pierwszy.


Mecz rozpocznie się o godzinie 20, ale już od godziny 15 wokół stadionu Zawiszy będą przygotowane ciekawe atrakcje dla mieszkańców.

 

 

Juniorzy powalczą już w tą niedzielę

8 lipca stadion przy ulicy Słowiańskiej będzie natomiast areną zmagać o tytuł Mistrza Polski Juniorów w futbolu ośmioosobowym. Oprócz wspomnianych dwóch klubów z Warszawy i Poznania, o ten tytuł rywalizować będą również Bydgoszcz Archers oraz Młoda Husaria Szczecin. Będzie zatem komu kibicować.

 

- Do ostatniego turnieju w sezonie ósemek podchodzimy z dużą świadomością naszych silnych i słabych stron. Cieszy mnie przede wszystkim to, że w drużynie panuje dobra atmosfera, a jej zawodnicy mają poczucie niedosytu po straconej w ostatnich chwilach meczu szansie na zaskakujący wynik w starciu z Kozłami Poznań. Do meczu półfinałowego przystępujemy z pozycji „underdoga”, pełni szacunku dla rywali i ich umiejętności, jednak wykorzystamy każdą nadarzającą się okazję do tego, by pokazać drzemiący w nas potencjał – zapowiada Stanisław Pawlak, trener Bydgoszcz Archers.

 

Program Turnieju Finałowego PLFA J-8

10:00 | Otwarcie bram stadionu

11:00 | 1. mecz półfinałowy

Warsaw Eagles J-8 – Młoda Husaria Szczecin J-8

13:00 | 2. mecz półfinałowy

Bydgoszcz Archers J-8 – Kozły Poznań J-8

15:00 | Mecz o trzecie miejsce

17:00 | Finał

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja