Jesteś tutaj: HomeSportJacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią

Jacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią

Napisane przez  Ł.R. / Rzeczpospolita Opublikowano w Sport sobota, 23 czerwiec 2018 21:57
Jacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią Fot: PZPN

O godzinie 20 rozpocznie się mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Kolumbii. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dla biało-czerwonych jest to mecz o być czy nie być dalej na mundialu. Zdaniem ekspertów już od pierwszych minut na boisku może się pojawić wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski.

 

Zdaniem Piotra Żelaznego, eksperta dziennika ,,Rzeczpospolita” w porównaniu do meczu z Senegalem Polacy wyjdą w zupełnie odmienionym składzie - Zmian będzie sporo – nie tylko personalnych. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę od pierwszej minuty selekcjoner ustawi zespół z trójką środkowych obrońców. W drugiej linii z kolei znajdzie się miejsce dla zawodnika z bardziej defensywą charakterystyką niż na otwarcie mundialu – pisze na łamach portalu ,,Rzeczypospolitej” (rp.pl) Piotr Żelazny.

 

Z Kolumbią kluczowe będzie zatrzymanie ofensywnego pomocnika rywali, czyli Jamesa Rodrigueza, który dostaje od trenera Jose Pekermana całkowitą swobodę w znajdowaniu sobie przestrzeni na boisku. Hubert Małowiejski, jeden z asystentów Nawałki, przyznawał, że w koncepcji ich zespołu nie ma miejsca na takie rozwiązanie jak krycie indywidualne. Że pomocnikiem Bayern Monachium drużyna zajmie się kolektywnie. By tak się jednak stało z powodzeniem Nawałka potrzebuje zawodnika w środku pola, który będzie umiał powalczyć o piłkę, który nie będzie się bał cofnąć, wykonać wślizgu. A jednocześnie zawodnik taki nie może być sparaliżowany, gdy przyjdzie mu rozegrać akcję i zbudować coś w ofensywie. Innymi słowy wydaje się, że dość wysoko stoją akcje Jacka Góralskiego by znalazł się w podstawowym składzie i to on byłby partnerem Grzegorza Krychowiaka – pisze dalej Żelazny,.

 

Więcej o typach dziennikarza sportowego można przeczytać - http://www.rp.pl/MS-w-Rosji/180629750-MS-w-Rosji-Odnowiona-kadra-na-mecz-z-Kolumbia.html

 

Jacek Góralski występuje obecnie w bułgarskim klubie Łudogorec Razgrad. Zawodnik karierę rozpoczynał w drużynach juniorskich Zawiszy Bydgoszcz. W Bydgoszczy się również wychował. Spekuluje się na temat możliwego transferu Góralskiego do któregoś z klubów z europy zachodniej. Dobry występ na mistrzostwach w Rosji na pewno by mu w tym pomógł. Zgodnie przepisami, gdyby Góralski zmienił klub, premie otrzymałby również bydgoski Zawisza. Przed wyjazdem na mundial Góralski obserwował w Potulicach ostatni mecz seniorów Zawiszy w A-klasie.

 

Kibicować biało-czerwonym będziemy mogli w strefach kibica – w Bydgoszczy przy stadionie Zawiszy, w Inowrocławiu natomiast przy hali sportowo-widowiskowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.