Jesteś tutaj: HomeSportPasjonujący pojedynek Wojciechowskiego z Liskiem

Pasjonujący pojedynek Wojciechowskiego z Liskiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 30 maj 2018 12:07
Pasjonujący pojedynek Wojciechowskiego z Liskiem Fot: UMB

Biegi sztafetowe rządzą się swoimi prawami, jest to przede wszystkim walka zespołowa, gdzie liczy się współpraca całej sztafety. W trakcie wtorkowych zawodów Bydgoszcz CUP, zawodnicy ze ,,złotej sztafety” z Birmingham rywalizowali ze sobą w biegu na 400 metrów. Zawody gościł we wtorek stadion Zawiszy Bydgoszcz.

Była to już XVIII edycja Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz CUP. Lokalną publiczność najbardziej mogła elektryzować rywalizacja w skoku o tyczce mężczyzn pomiędzy zawodnikiem Zawiszy Pawłem Wojciechowskim i będący w doskonałej formie w tym sezonie Pawłem Liskiem. Rywalizację tą wygrał Lisek, który pokonał poprzeczkę na wysokości 5,90 m., próbował później również przeskoczyć 5,96 m., ale ta sztuka się już nie udała. Najlepszy udany skok Wojciechowskiego to 5,75 m. W Bydgoszczy, przed własną publicznością, udało mu się jednak uzyskać najlepszy rezultat w tym sezonie.

Fot: UMB

Na początku marca popadliśmy w zachwyty, gdy na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham polska sztafeta 4x400 metrów niespodziewanie zdobyła złoty medal. Na ostatniej zmianie kruszwiczanin Jakub Krzewina, tuż przed linią mety wyprzedził Amerykanów. Wczoraj cała ,,złota czwórka” brała udział w konkurencji biegu na 400 metrów, tym razem ze sobą rywalizując. Bieg wygrał Karol Zalewski, który w Wielkiej Brytanii biegł na pierwszej zmianie – w Bydgoszczy uzyskał czas – 45.71 sekundy. Za nim był Brytyjczyk Rabah Yousif, trzecie miejsec przypadło reprezentantowi Republiki Środkowej Afryki Thapelo Phora. Jakub Krzewina, który w Birmingham został najbardziej zapamiętany był 5 z czasem – 46,78 sekundy. Łukasz Krawczuk uzyskał 9 czas, Rafał Omelko natomiast w mitingu nie wystartował.