Jesteś tutaj: HomeSportChłopakowi znad Gopła zawdzięczamy złoty medal

Chłopakowi znad Gopła zawdzięczamy złoty medal

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 04 marzec 2018 21:22
Chłopakowi znad Gopła zawdzięczamy złoty medal Fot: YouTube/ PZLA

Duże emocje mogliśmy przeżywać śledząc niedzielne zmagania w Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. Cztery zdobyte tego dnia medale sprawiły, że Polska znalazła się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej za Etiopią i Stanami Zjednoczonymi. Dwa medale Polacy zdobyli dzięki sportowcom z Kujaw.

 

Dzisiaj na oczach całej Polski jest Jakub Krzewina, który w sztafecie 4x400 metrów biegł jako ostatni. Biegnąc na ostatniej zmianie, zajmując jednocześnie drugą lokatę, zdecydował się na ostatnich metrach zaatakować sztafetę Amerykanów, dzięki czemu Polacy wywalczyli złoty medal. Czas 3:01.77 okazał się również nowym rekordem świata. Cała Polska zastanawia się kim jest ten Jakub Krzewina? Urodził się on w Kruszwicy, tu też stawiał pierwsze kroki grając w piłkę nożną w Gople. Od 2013 roku związany jest ze Śląskiem Wrocław.

 

Skład polskiej sztafety męskiej 4x400 metrów: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina.

 

Drugi ważny rezultat zawodników z regionu to srebro Marcina Lewandowskiego z Zawiszy Bydgoszcz, który zakończył bieg na 1500 metrów z czasem 3:58.39. Do Bydgoszczy wróci teraz zatem jako wicemistrz świata.

 

Rodzinnej Kruszwicy nasz mistrz świata ze sztafety się nie wstydzi. W miarę możliwości wraca do Kruszwicy, był również raz zaproszony na sesję Rady Gminy.

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.