Jesteś tutaj: HomeSportHalowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 26 listopad 2017 15:11
Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia Fot: Paweł Zielke

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Gospodarzem tych zawodów będzie miasto Nankinu, we wschodnich Chinach, liczące prawie 6 mln mieszkańców. Jeżeli chodzi o rangę seniorską, to do tej pory w kujawsko-pomorskim dwukrotnie gościliśmy IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, które organizowane były dwukrotnie przez Bydgoszcz w Myślęcinku. W tym roku Bydgoszcz była natomiast na Zawiszy gospodarzem Mistrzostw Europy do lat 23, rok wcześniej zaś drugi raz w historii nad Brdą gościliśmy Mistrzostwa Świata do lat 20 (Bydgoszcz jest jedynym miastem w historii, które dwukrotnie gościło tę imprezę).

 

W 2020 roku imprezę rangi mistrzowskiej zorganizuje natomiast Gdynia – będą to IAAF Mistrzostwa Świata w Półmaratonie. Gdynia o te zawody rywalizowała z Kijowem oraz Bogatą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.