Jesteś tutaj: HomeSportSzczyt dla CCC
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 318

Szczyt dla CCC

Napisane przez  Opublikowano w Sport wtorek, 05 luty 2013 20:50

Twarda gra w defensywie obu czołowych drużyn w Ford Germaz Ekstraklasie dominowała we wtorkowym spotkaniu na szczycie w Bydgoszczy.

 

Mecz pomiędzy liderem i wiceliderem zgodnie z oczekiwaniami przyciągnął do hali na Glinkach nadkomplet publiczności. Na trybunach z rewizytą pojawili się też częściowo siatkarze Delecty wraz z pierwszym trenerem Piotrem Makowskim oraz działaczami. Nie zabrakło też przedstawicieli władz miasta oraz przede wszystkim kibiców, którzy szczelnie zapełnili nawet miejsca na schodach.

 

Samo widowisko nie rozczarowało, choć oba zespoły głównie skupiły się na defensywie. Stąd też nie mógł dziwić niski wynik po pierwszej kwarcie (28:30). Mocno pilnowana przez wysokie koszykarki CCC była najlepsza zawodniczka gospodarzy Julie McBride. - Zabrakło nam wolnego miejsca, aby skutecznie rzucać z dystansu. Brakowało też trochę innych elementów - podkreśliła po meczu kapitan Artego, Agnieszka Szott-Hejmej.

 

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie, choć Artego zdołało doprowadzić do remisu po dobrze wykonywanych rzutach wolnych wykonywanych przez Morris (32:32). Polkowiczanki na parkiecie w Bydgoszczy miały jednak doświadczoną Magdalenę Leciejewską. To ona kierowała grą swoich koleżanek, a prawdziwą bohaterką wśród zawodniczek CCC została niedoceniana Agnieszka Majewska.

 

To właśnie po akcjach tej dwójki w trzeciej i czwartej kwarcie oraz celnych rzutach z dystansu przewaga CCC urosła na tyle (49:57), że zmuszone do grania pozycyjnego bydgoszczanki nie były w stanie udanie kończyć swoich akcji. Na dodatek pod koniec czwartej kwarty skurcze dopadły zawodzącą liderkę zespołu Julie McBride. W tym momencie z Artego uszło powietrze, co skwapliwie wykorzystała ekipa Jacka Winnickiego.

 

W końcówce CCC walczył już tylko o bezpieczną przewagę w całym dwumeczu. - Mimo to naszym dziewczynom należą się wielkie brawa. My jeszcze swoim budżetem nie możemy się równać z takimi zespołami jak CCC, ale staramy się podjąć ładną walkę. Teraz musimy skupić się na ważnych potyczkach z Centrum Wzgórze Gdynia i KSSSE

 

AZS PWSZ Gorzów - podsumował zawody trener Tomasz Herkt.

 

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 57:68 (8:15, 20:15, 12:14, 17:21)

 

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 16, Kristen Morris 12, Charity Szczechowiak 11, Julie McBride 10, Elżbieta Mowlik 4, Ewelina Gala 2, Justyna Jeziorna 2, Olivia Tomiałowicz 0.

 

CCC: Belinda Snell 18, Laia Palau 12, Magdalena Leciejewska 12, Agnieszka Majewska 12, Nneka Ogwumike 10 (12 zb), Magdalena Skorek 4, Sharnee Zoll 0, Dorota Mistygacz 0.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.