Jesteś tutaj: HomeSamorządowcyAktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Aktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Samorząd niedziela, 25 listopad 2012 15:39

Nową tradycją bydgoskiego samorządu jest umożliwianie wystąpień obywatelskich na forum Rady Miasta mieszkańcom i zaangażowanym sprawy społeczne mieszkańcom.

Ten pomysł zrodził się z inicjatywy przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza. Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać przed zwołaniem posiedzenia chęć zabrania głosu. Wystąpienia obywatelskie w porządku obrad lokowane są jako jeden z pierwszych punktów. Czas takiego wystąpienia to około 15 minut.

 

Jako pierwsze głos zabrało w kwietniu 2011 roku Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, które przedstawiło swoją koncepcję polityki metropolitarnej. Ta merytoryczna prezentacja pogłębiła wiedzę części radnych na temat planów utworzenia w Polsce metropolii.

Głos na forum Rady Miasta Bydgoszczy zabrał także między innymi komitet dążący do odbudowy zburzonej w czasie II wojny światowej pierzei Starego Rynku oraz organizacje artystyczne i muzyczne.

 

W najbliższą środę grupa obywateli przedstawi wystąpienie dotyczące akwenu wodnego Smukała – Tryszczyn.

 

Ta praktyka bydgoskiego poprawia relacje pomiędzy samorządowcami i organizacjami społecznymi. Tym drugim daje także szansę na zaistnienie z ich projektem w opinii publicznej oraz jest w pewnym stopniu motywacją do dalszego działania.

Komentarze

Warte obejrzenia

Dyskuskusje

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy