Jesteś tutaj: HomeSamorządowcyAktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Aktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Samorząd niedziela, 25 listopad 2012 15:39

Nową tradycją bydgoskiego samorządu jest umożliwianie wystąpień obywatelskich na forum Rady Miasta mieszkańcom i zaangażowanym sprawy społeczne mieszkańcom.

Ten pomysł zrodził się z inicjatywy przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza. Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać przed zwołaniem posiedzenia chęć zabrania głosu. Wystąpienia obywatelskie w porządku obrad lokowane są jako jeden z pierwszych punktów. Czas takiego wystąpienia to około 15 minut.

 

Jako pierwsze głos zabrało w kwietniu 2011 roku Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, które przedstawiło swoją koncepcję polityki metropolitarnej. Ta merytoryczna prezentacja pogłębiła wiedzę części radnych na temat planów utworzenia w Polsce metropolii.

Głos na forum Rady Miasta Bydgoszczy zabrał także między innymi komitet dążący do odbudowy zburzonej w czasie II wojny światowej pierzei Starego Rynku oraz organizacje artystyczne i muzyczne.

 

W najbliższą środę grupa obywateli przedstawi wystąpienie dotyczące akwenu wodnego Smukała – Tryszczyn.

 

Ta praktyka bydgoskiego poprawia relacje pomiędzy samorządowcami i organizacjami społecznymi. Tym drugim daje także szansę na zaistnienie z ich projektem w opinii publicznej oraz jest w pewnym stopniu motywacją do dalszego działania.

Komentarze

Warte obejrzenia

Dyskuskusje

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów