Wiadomości z regionu https://portalkujawski.pl Sun, 19 May 2024 10:18:24 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Radni zdecydują, czy odpowiada im koncepcja metropolii bydgosko-toruńskiej https://portalkujawski.pl/region/item/3696-radni-zdecyduja-czy-odpowiada-im-koncepcja-metropolii-bydgosko-torunskiej https://portalkujawski.pl/region/item/3696-radni-zdecyduja-czy-odpowiada-im-koncepcja-metropolii-bydgosko-torunskiej

Od wielu lat tworzone są dokumenty pod budowę metropolii dwurdzeniowej metropolii bydgosko-toruńskiej. Co jest jednak w tym najbardziej istotne, odbywa się to bez pytania mieszkańców Bydgoszczy i okolicznych gmin o zdanie. Poparcie przez radnych porozumienia w sprawie ZIT, który oparty ma być o Bydgosko-Toruński Obszar Funkcjonalny, będzie właściwie ukoronowaniem tego procesu. Nie mam tu tylko na myśli głosowania bydgoskich radnych, ale także z tzw. Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, w których interesie metropolia dwurdzeniowa na pewno nie jest.

Dokumenty pod koncepcje metropolii bydgosko-toruńskiej tworzone były w ostatnich latach przez Urząd Marszałkowski, by wsparciu sejmiku województwa. To bowiem radni niemalże wszystkich opcji (oprócz PiS-u) poparli Strategię Rozwoju Województwa do 2020 roku, która zakłada dążenie do dwurdzeniowej metropolii. Poparcie dla tego projektu wyrazili także bydgoscy radni, którzy swoim wyborcom tłumaczyli to, małą wagą tych zapisów.

 

Równocześnie zatwierdzona zostaje Kujawsko-Pomorski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020, gdzie napisane jest jasno - Pierwszy element stanowić będzie ZIT wojewódzki, wykorzystujący środki pochodzące z tzw. rezerwy programowej skierowany na Metropolię Bydgosko-Toruńską wraz z obszarem funkcjonalnym. Zaproponowane rozwiązanie wynika bezpośrednio ze Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego do 2020.

 

W oparciu o ten dokument powstaje strategia krajowa RPO, która jest akceptowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju) mimo, że przygotowane dla tego resortu opracowanie Polskiej Akademii Nauk wykazuje, że Bydgoszcz i Toruń tworzą osobne obszary funkcjonalne.

 

Bydgoszcz postawiła na opracowanie PAN

Mimo prowadzonej za plecami Bydgoszczy polityki dążenia do metropolii dwurdzeniowej, Miasto Bydgoszcz w swojej strategii rozwoju do 2030 roku stawia przede wszystkim na rozwój metropolitarny w oparciu o Bydgoski Obszar Funkcjonalny. Czyli jedynym rdzeniowym miastem jest Bydgoszcz, a w skład przyszedłem metropolii mają wejść gminny z okręgu otaczającego Bydgoszcz. Jest to realizacja w głównej mierze założeń bydgoskich społeczników, którzy od kilku lat skupieni wokół Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Toruń może wejść do tej metropolii, ale nie jako miasto rdzeniowe ze swoim obszarem funkcjonalnym. Ta koncepcja zakłada rozwój w szczególności w kierunku zachodnim i południowym, stąd też jest to bardziej korzystne dla samorządowców z BOF.

 

Pokrywa się ona w znacznie większej mierze niż koncepcja metropolii dwurdzeniowej z opracowaniem prof. Śleszyńskiego dla PAN. Stąd też władze Bydgoszczy postawiły głównie na integracje z tym obszarem.

 

Ostatecznie prezydent Rafał Bruski musiał ogłosić porażkę tej koncepcji (zrozumiałe jest, że propaganda ratusza głosi w tym momencie co innego). Na piątkowej konferencji prasowej prezydent Bruski przyznał, że rząd nie widzi możliwości tworzenia dwóch osobnych ZIT-ów, gdyż było by to niezgodne z krajowymi strategiami dotyczącymi RPO. Te jednak jak wyżej opisałem, zostały wprowadzone do krajowych i unijnych dokumentów za plecami Bydgoszczy. Dużym błędem bydgoskich polityków było zatem lekceważenie przed kilkoma miesiącami zapisów, które wpisano do Strategii Rozwoju Województwa.

 

Nie chcę tutaj robić z prezydenta Rafała Bruskiego ofiary rozgrywek partyjnych, gdyż pod koniec ubiegłego roku żaden z bydgoskich delegatów nie zabrał głosu w dyskusji nad treścią tej strategii, w czasie Wojewódzkiej Konwencji Platformy Obywatelskiej. Można więc rzec, że odpuszczono bez walki kwestie, które obecnie się mszczą.

 

Projekt porozumienia ZIT zaproponowany przez prezydenta Bruskiego jest zatem elementem realizacji tej strategii sejmikowej, z której to zapożyczono termin - Bydgosko-Toruński Obszar Funkcjonalny.

 

Na chwile obecną trwają jeszcze prace nad ustawą metropolitarną. Najbardziej zaawansowane toczą się nad projektem posłów PO ze Śląska, który zakłada, że tzw. powiaty metropolitarne mają powstawać w oparciu o odgórne decyzje Rady Ministrów.

]]>
Regionalne Mon, 31 Mar 2014 23:41:28 +0200
Zdaniem części radnych prezydent Bruski nie zachowuje się poważnie https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/3695-zdaniem-czesci-radnych-prezydent-bruski-nie-zachowuje-sie-powaznie https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/3695-zdaniem-czesci-radnych-prezydent-bruski-nie-zachowuje-sie-powaznie

W poniedziałek późnym popołudniem miało miejsce spotkanie przewodniczących klubów radnych, na którym pojawił prezydent Rafał Bruski, który przedstawił im nowe zapisy porozumienia w sprawie ZIT. Radni projektu uchwały nie potraktowali jednak poważnie, gdyż nie został on jeszcze zatwierdzony przez toruńskiego prezydenta.

Prezydent Bruski zawnioskował o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta Bydgoszczy, na którym chce, aby radni przyjęli nowe zasady porozumienia ZIT. W porównaniu z poprzednią wersją przyjętą dwa miesiące temu, zawiera ona bardzo daleko idące ustępstwa wobec Torunia i stwierdza istnienie Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego, który w dalszym planie ma tworzyć dwubiegunową metropolię. Szerzej o nowym porozumieniu w publikacji – Bruski stwierdza, że istnieje Bydgosko-Toruński Obszar Funkcjonalnym.

 

- Trudno się odnosić do tego, gdy to porozumienie nie zostało jeszcze skonsultowane z Toruniem – nie kryje zdziwienia postawą prezydenta przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król, który nie widzi sensu debatowania nad dokumentem, który nie został przez prezydenta nawet uzgodniony.

 

Wypowiedź Króla trochę nas zdziwiła, gdyż jak czytamy w piśmie, które prezydent Rafał Bruski skierował dzisiaj do starostów, burmistrzów i wójtów – Uwzględniłem także zgłoszone przez Prezydenta Torunia oczekiwania mające odzwierciedlenie w ustaleniach ze spotkania z dnia 27 marca br. (tego dnia prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz marszałek województwa spotkali się w Warszawie z wicepremier Elżbietą Bieńkowską).

 

Radny Król stwierdza jednak, że prezydent jeszcze kilkadziesiąt minut temu informował radnych, że prezentowany im projekt nie zyskał jeszcze akceptacji prezydenta Torunia.

 

- To było kluczowe pytanie na początku dzisiejszego spotkania – wyjaśnia radny Król.

]]>
Bydgoszcz Mon, 31 Mar 2014 20:11:15 +0200
Rewolucja w zbiórkach publicznych już niedługo https://portalkujawski.pl/region/item/3694-rewolucja-w-zbiorkach-publicznych-juz-niedlugo https://portalkujawski.pl/region/item/3694-rewolucja-w-zbiorkach-publicznych-juz-niedlugo

We wtorek prezydent Bronisław Komorowski złoży podpis pod ustawą nowelizującą zasady przeprowadzania zbiórek publicznych. Nie będzie już wymagane występowanie o zgodę na przeprowadzenie zbiórki, lecz wystarczy zgłoszenie jej za pomocą strony internetowej. Organizatorzy zbiórek nie będą musieli kupować ogłoszeń w prasie z podsumowaniem zbiórki.

Obecnie sposób przeprowadzania zbiórek publicznych regulują dość skomplikowane procedury zapisane w ustawie z 1933 roku, czyli jeszcze z przed II wojny światowej. Prowadzenie zbiórki w sposób niewłaściwy skutkować może odpowiedzialnością karną. Przez te ponad 80 lat Świat przeżył dość duży postęp techniczny, stąd też z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Sejm przyjął nowe regulacje prawne.

 

Powstanie specjalnie serwis internetowy, na którym obywatele będą rejestrować fakt przeprowadzania zbiórki publicznej oraz rozliczać się z niej. Informacje te będą ogólnodostępne, w ten sposób zbiórki będą poddawane społecznej kontroli.

 

Natomiast do organizowania zbiórki gotówki i darów do puszek, skarbon, na ulicy wystarczy proste zgłoszenie na portalu internetowym. Tam też będą umieszczane sprawozdania ze zbiórek, tak aby każdy mógł się z nimi zapoznać i ocenić, czy zebrane datki i dary zostały właściwie rozdysponowane. Zgłoszenie będzie można wysłać drogą elektroniczną lub papierową – pojawi się ono na portalu w maksymalnie 3 dni (internetowo) lub 7 dni (dla zgłoszeń papierowych) – informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

Łatwiej będzie także prowadzić zbiórkę przez internet po przez kontro internetowe czy system PayPall. Na zbiórki internetowe także trzeba było do tej pory uzyskiwać pozwolenie - Po to, by zbierać pieniądze „w internecie” czyli np. przelewem na konto, gdzie przepływ środków jest automatycznie rejestrowany, nie będą wymagane żadne dodatkowe formalności – choć do tej pory ta forma zbierania wymagała uzyskania pozwolenia na zbiórkę. Zmiana ta ułatwi rozwój crowdfundingu w Polsce.

 

Crowdfunding oznacza wspieranie przez internautów rozwoju jakiegoś dzieła – m.in. wolnego oprogramowania, które można pobrać za darmo, a rozwija się dzięki wsparciu społeczności internautów. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby bezpłatna przeglądarka internetowa Mozilla Firefox.

 

Nowe prawo będzie obowiązywać 3 miesiące od momentu opublikowania ustawy w Dzienniku Ustaw, czyli już za kilka tygodni.

]]>
Regionalne Mon, 31 Mar 2014 19:41:25 +0200
Bruski stwierdza, że istnieje Bydgosko-Toruński Obszar Funkcjonalny https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/3693-bruski-stwierdza-ze-istnieje-bydgosko-torunski-obszar-funkcjonalny https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/3693-bruski-stwierdza-ze-istnieje-bydgosko-torunski-obszar-funkcjonalny

W poniedziałek po południu prezydent Rafał Bruski zaprezentował dopiero Radzie Miasta treść porozumienia w sprawie ZIT-u jaką chce, aby przegłosowali na nadzwyczajnej sesji radni. W porównaniu z przyjętą w przeszłości wersją porozumienia nie ma już mowy o wspólnym ZIT Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego, gdyż w tym projekcie uchwały pada stwierdzenie, że istnieje tylko Bydgosko-Toruński Obszar Funkcjonalny.

Przyjęcie porozumienia w tej wersji będzie oznaczać pełną akceptację bydgoskiego samorządu dla tworzenia dwubiegunowej metropolii. Będzie to także zaprzeczenie dotychczasowej polityki prowadzonej przez prezydenta Rafała Bruskiego, który starał się udowadniać, że Bydgoszczy i Toruń tworzą dwa osobne związki funkcjonalne.

 

W poniedziałek wieczorem w przewodniczącymi klubów radnych spotyka się przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiakiewicz, do którego prezydent Bruski zwrócił się z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Mało prawdopodobne jest jednak, że odbędzie się ona już w środę, z racji dość późnego przekazania radnym treści porozumienia. Bardziej realnym terminem jest piątek.

 

Treść porozumienia w załączniku. Jest to pierwszy formalny dokument podsumowujący piątkowe spotkanie prezydentów Bydgoszczy i Torunia oraz marszałka Piotra Całbeckiego z wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

]]>
Bydgoszcz Mon, 31 Mar 2014 18:48:45 +0200
Zmniejszono strefę buforową, ale kiedy będzie zniesione embargo? https://portalkujawski.pl/region/item/3692-zminejszono-stefe-buforowo-ale-kiedy-bedzie-zniesione-embargo https://portalkujawski.pl/region/item/3692-zminejszono-stefe-buforowo-ale-kiedy-bedzie-zniesione-embargo

Z powodu nałożonego przez Rosję embarga na eksport mięsa z krajów Unii Europejskiej polscy rolnicy ponoszą duże straty, w szczególności na Kujawach, gdyż ten region jest jednym głównym producentów trzody chlewnej w kraju. W sobotę zmniejszono obszar strefy buforowej.

Z powodu wykrycia dwóch przypadku afrykańskiego pomoru świń u padłego dzika na Podlasiu Rosja wprowadziła embargo na unijne mięso. Obszar Polski objęto strefą buforową.

W sobotę przy zgodzie Komisji Europejskiej strefę buforową ograniczono do kilku przygranicznych powiatów. Dobra wiadomość dla kujawskich rolników jest zatem taka, że nasze województwo nie jest objęte zagrożeniem występowania afrykańskiego pomoru świń.

 

Problem jednak w tym, że nie wiadomo kiedy embargo dla Unii Europejskiej, w tym Polski zostanie zniesione. Jest to obecnie główne zadanie jakie postawiono przed nowym ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Na niedomiar złego, Unia w tej sprawie nie jest do końca solidarna, o czym świadczy to, iż przez wschodnią granicę UE przewożono austriackie mięso. Pojawiły się nawet obawy, że Rosja zniesie embargo dla prawie całej Unii Europejskiej, z wyjątkiem Polski i Litwy.

 

Unijni komisarze informują jednak, że wszystkie państwa członkowskie zostały zobowiązane do niepodejmowania rozmów z Rosją na własną rękę.

]]>
Regionalne Mon, 31 Mar 2014 18:11:03 +0200
Radni rozgoryczeni na starostwo, że obcina dotacje na biblioteki https://portalkujawski.pl/inowroclaw/item/3691-radni-rozgoryczeni-na-starostwo-ze-obcina-dotacje-na-biblioteki https://portalkujawski.pl/inowroclaw/item/3691-radni-rozgoryczeni-na-starostwo-ze-obcina-dotacje-na-biblioteki

Rada Miejska w Inowrocławiu przyjęła na poniedziałkowym posiedzeniu korektę do budżetu miasta na rok 2014. Dotyczyła ona między innymi zmniejszenia finansowania na realizacje zadań miejskiej biblioteki w Inowrocławiu o 50 tys. zł.

 

Przyczyną tej decyzji było zmniejszenie wysokości dotacji przyznanej gminie przez powiat inowrocławski. W dyskusji radni zarówno koalicji prezydenta Brejzy oraz reprezentujący opozycyjne SLD radny Andrzej Kieraj jednoznacznie skrytykowali postępowanie władz powiatowych.

 

- Mieszkańcy Inowrocławia to także mieszkańcy powiatu inowrocławskiego – przypominał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota, który zwrócił uwagę, że w tej korekcie były przyjmowane także przesunięcia środków w związku z wycofaniem się powiatu z dofinansowania Forum Ratownictwa.

 

Radni byli zgodni, że z usług biblioteki korzystają także mieszkańcy innych gmin wchodzących w skład powiatu bydgoskiego.

 

Pytany przez nas o te zarzuty opozycyjny radny powiatowy Jerzy Gawęda przyznał, że mieszkańcy wiele tracą na konflikcie pomiędzy prezydentem miasta oraz starostą.

 

- Przerzucają się oni wzajemnie odpowiedzialnością – wyjaśnia Gawęda.

]]>
Inowrocław Mon, 31 Mar 2014 17:47:49 +0200
PiS zarzuca Zarządowi Powiatu lekceważenie nieprawidłowości w szpitalu https://portalkujawski.pl/inowroclaw/item/3690-pis-zarzuca-zarzadowi-powiatu-lekcewazenie-nieprawidlowosci-w-szpitalu https://portalkujawski.pl/inowroclaw/item/3690-pis-zarzuca-zarzadowi-powiatu-lekcewazenie-nieprawidlowosci-w-szpitalu

Radny powiatowy Jerzy Gawęda uważa, że skala wykrytych przy funkcjonowaniu szpitala powiatowego nieprawidłowości jest na tyle duża, że należało by podjąć na ten temat dyskusję w ramach sesji rady powiatu, dzięki czemu radni poznali by pełną dokumentacje. Zdaniem Gawędy nie ma takiej woli ze strony Zarządu Powiatu.

Radny chciał, aby temat poruszony był już na ostatniej sesji, stąd też w związku z lekceważącym podejściem ze strony osób prowadzących obrady, postanowił zwołać w Bydgoszczy konferencję prasową wraz posłem Kosmą Złotowskim.

 

Sprawa ta budzi dodatkowe emocje także z powodu, iż NIK badał m.in. sposób zamówienia usługi dożywiania pacjentów, które zlecono firmie należącej do brata prezydenta Bydgoszczy. W przeszłości PiS wykorzystał ten fakt w swoim spocie wyborczym, w odpowiedzi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że sprawę zamierza skierować do sądu z powodu zniesławienia.

 

W opinii kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli postępowanie to nie zostało przeprowadzone należycie starannie, gdyż wyznaczono zbyt krótki czas na przeprowadzenie przetargu, co doprowadziło ostatecznie do unieważnienia go. Wówczas szpital zlecił to zadanie z wolnej ręki, a do negocjacji zaprosił tylko jeden podmiot, czyli firmę brata prezydenta Bydgoszczy.

 

Politycy PiS uważają, że w tym momencie, gdy przeprowadzenie postępowania przetargowego nie było możliwe, należało zawrzeć umowę z wolnej ręki tylko na okres konieczny do przeprowadzenia kolejnego postępowania, tak jak to zrobił miedzy innymi bydgoski Szpital Onkologiczny.

 

NIK zarzuca szpitalowi ponadto m.in. zaprzestanie przeprowadzania stacjonarnej opieki medycznej w zakresie rehabilitacji, co miało być naruszeniem statutu tej placówki zdrowia oraz nieterminowe regulowanie składek ZUS.

 

Najwyższa Izba Kontroli oceniła ostatecznie funkcjonowanie inowrocławskiego szpitala pozytywnie, mimo stwierdzenia nieprawidłowości.

]]>
Inowrocław Mon, 31 Mar 2014 16:04:22 +0200
Brejza: Jako samorząd staliśmy się prekursorem https://portalkujawski.pl/inowroclaw/item/3689-brejza-jako-samorzad-stalismy-sie-prekursorem https://portalkujawski.pl/inowroclaw/item/3689-brejza-jako-samorzad-stalismy-sie-prekursorem

Na sesji Rady Miejskiej prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza odniósł się do umorzenia wniosku samorządu tego miasta przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie zapisów ustawy o gospodarce odpadami. W opinii prezydenta wkrótce pojawić się mogą efekty działań inowrocławskiego samorządu, na którym zyskać mają setki gmin.

- Otrzymałem około sto listów z poparciem naszych działań – wyjaśniał w czasie obrad prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza To wszystko dzięki tym radnym co dwa lata temu, podnieśli rękę za skierowaniem naszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.

 

W opinii inowrocławskiego ratusza, szkodliwe dla wielu samorządów są zapisy, na mocy których w nowym systemie gospodarki odpadami, samorządy posiadające własne przedsiębiorca mogące odbierać śmieci, zmuszane są do przekształcania ich w spółki handlowe i konkurowania z podmiotami komercyjnymi.

 

Prezydent Brejza uważa, że wiele krajów europejskich od których powinniśmy się uczyć ma znacznie lepiej przemyślane prawo w tej kwestii – Pierw za pieniądze unijne inwestowaliśmy w rozwój przedsiębiorstw, by teraz nie mogły one wykonywać swoich zadań – dziwi się prezydent Inowrocławia.

 

- Dzięki naszym działaniom, które poparło około tysiąc samorządów, zauważono ten problem w Europie – wyjaśniał Brejza. W jego opinii, wniosek Inowrocławia skierowany do Trybunału Konstytucyjnego sprawił, że w najnowszej dyrektywie Parlamentu Europejskiego uwzględniono sytuację takich przedsiębiorstw komunalnych i zasugerowano państwom członkowskim umożliwienie zlecania im tego typu zadań z wolnej ręki. Polska zapisy tej rezolucji powinna zaiplikować do swojego prawa w ciągu dwóch lat.

 

- Samorząd Inowrocławia stał się prekursorem pewnych działań samorządowych – przyznał z dumą prezydent.

 

Włodarz Inowrocławia poinformował, że otrzymuje sygnały, że Ministerstwo Gospodarki planuje rozwiazać ten problem wielu samorządów w dośc szybkim czasie, być może jeszcze w tym roku.

 

Opozycja zarzuca natomiast prezydentowi Brejzie, że swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami medialnymi podważa autorytet Trybunału Konstytucyjnego. Dokładniej chodzi o wypowiedź, w którym działanie TK porównane jest do sądu kapturowego.

 

- To trochę tak jak nazwać chirurga rzeźnikiem – krytykował prezydenta radny Jacek Olech.

]]>
Inowrocław Mon, 31 Mar 2014 14:31:20 +0200
Prezydent przekonał burmistrzów do nowych zasad ZIT-u. https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/3688-prezydent-przekonal-burmistrzow-do-nowych-zasad-zit https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/3688-prezydent-przekonal-burmistrzow-do-nowych-zasad-zit

W poniedziałek bez udziału mediów odbyło się spotkanie samorządowców z Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego. Burmistrzowie i wójtowie podpisali się pod nową treścią porozumienia w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Prezydent Bruski, starosta bydgoski oraz burmistrzowie wyrazili wole przystąpienia do ZIT-u bydgosko-toruńskiego w skład którego wejdą całe powiaty bydgoski i toruński oraz gminy; Szubin, Łabiszyn. Nakło i Kowalewo Pomorskie.

 

Siedzibą ZIT ma być Bydgoszcz, a na czele jego zarządu stać prezydent Bydgoszczy. Przewodnictwo w Komitecie Sterującym ZIT ma być rotacyjne pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem.

 

Sygnatariusze niniejszej deklaracji będą zabiegali, aby podział środków na projekty ZIT dokonywano z uwzględnieniem liczby mieszkańców poszczególnych gmin, będących Partnerami Porozumienia – czytamy w deklaracji. W treści ostatecznego porozumienia nie będzie jednak zapisów, które prawnie sankcjonowały by podział środków w oparciu o liczbę mieszkańców poszczególnych gmin.

 

Ratusz informuje, że samorządowcy jednogłośnie poparli porozumienie tej treści (jak informowaliśmy na wstępie, spotkanie było zamknięte dla opinii publicznej).

 

Prezydent poinformował, że dzisiaj zwróci się do przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza o zwołanie sesji, na której radni mieli by zaakceptować nowe zasady funkcjonowania ZIT. Bez zgody radnych ZIT w takim kształcie nie powstanie. Także ponowne posiedzenia będą musiały odbyć rady części gmin z BOF.

 

Do dzisiaj publicznie nie opublikowano jednak jeszcze ostatecznej szczegółowej treści porozumienia.

]]>
Bydgoszcz Mon, 31 Mar 2014 13:46:38 +0200