Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie chcą metropolii z Inowrocławiem

Posłowie chcą metropolii z Inowrocławiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 styczeń 2013 13:32

Na dzisiejszym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej rozmawiano o ,,Białej Księdze”. Posłowie podobnie jak samorządowcy z Bydgoszczy wyrazili się negatywnie o przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opracowaniu.

 

W tej sprawie mają w najbliższym czasie przygotować wystąpienia do ministerstwa oraz wyrazili chęć spotkania się z ministrem Michałem Bonim. Pomoc w organizacji takiego spotkania zapowiedział minister Radosław Sikorski.

 

W swoim stanowisku posłowie maja wyrazić wolę utworzenia metropolii bądź ZIT z udziałem Torunia i Inowrocławia oraz powiatu nakielskiego. Odbywać ma się to jednak na zasadzie uznania przez wszystkie podmioty wiodącej roli Bydgoszczy. Tym samym parlamentarzyści wyrazili swój sprzeciw dla propozycji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o rotacyjnych stolicach.

 

Marszałek musi być z Bydgoszczy

Minister Sikorski wyraził także konieczność, aby przyszły marszałek województwa był z Bydgoszczy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy