Jesteś tutaj: HomeRegionPrezydent zasmucony śmiercią prymasa seniora

Prezydent zasmucony śmiercią prymasa seniora

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 styczeń 2013 11:07

Bronisław Komorowski z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci kardynała Józefa Glempa - poinformowała Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

Wczoraj w warszawskim szpitalu zmarł kardynał Józef Glemp. Od dłuższego czasu chorował na nowotwór płuc, w ubiegłym roku przeszedł operację. Miał 83 lata.

 

Kardynał Józef Glemp urodził się w Inowrocławiu. Był honorowym obywatelem tego miasta. Od kilku lat w tym mieście funkcjonuje instytut jego imienia, który zajmuje się propagowaniem kultury chrześcijańskiej Kujaw.

W siedzibie instytutu przy ulicy Klasztornej 2 w Inowrocławiu wystawiono księgę kondolencyjną, do której można się wpisywać w godzinach 10-18.

 

Po śmierci prymasa Stefana Wyszyńskiego Józef Glemp stanął na czele polskiego kościoła, był to okres trudny z powodu prześladowań ze strony władz komunistycznych.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy