Jesteś tutaj: HomeRegionDzisiaj ostatni dzień konsultacji społecznych tzw. planu Morawieckiego

Dzisiaj ostatni dzień konsultacji społecznych tzw. planu Morawieckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 30 wrzesień 2016 11:21

Jeszcze tylko dzisiaj drogą internetową można wysyłać uwagi do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która wskazywać ma główne kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości udziału w konsultacjach społecznych.

Debata w naszym regionie na temat tej Strategii skupiła się głównie wokół przyszłych przekształceń ZIT w tzw. ZIT PLUS. I choć przekształcenie bydgosko-toruńskiego ZIT w dalszą współpracę po zakończeniu perspektywy finansowej UE, nie będzie możliwe bez zgody Rady Miasta Bydgoszczy, warto wskazać, iż zależy nam, aby wszelka współpraca pomiędzy samorządami była kreowana oddolnie. Druga z uwag wartych zgłoszeniach, dotyczy wskazania Bydgoszczy jako istotnego dla rozwoju transportu kolejowego i wodnego, węzła multimodalnego.

 

Szerszą analizę publikuje serwis PopieramBydgoszcz.pl - Zachęcamy do konsultowania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

 

Uwagi przyjmowane są poprzez formularze - https://www.mr.gov.pl/strony/plan-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju/przeslij-opinie-o-strategii-odpowiedzialnego-rozwoju/

 

W załączniku przedstawiamy propozycję gotowych uwag (można je wykorzystać), przygotowanych przez Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)