Jesteś tutaj: HomeRegionRadni Prawa i Sprawiedliwości domagają się remontów dróg

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się remontów dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 wrzesień 2016 17:16

Od kilku sesji Sejmiku Województwa dominującym problemem podnoszonym przez radnych opozycji jest kwestia remontu dróg. Racji pytają o terminy rozpoczęcia remontu dróg w swoich okręgach, powoli przyznając, że mają coraz mniejszą cierpliwość do zapewnień marszałka. Wczoraj padła oficjalna propozycja Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, aby odbyć specjalną sesję sejmiku, która poświęcona byłaby wojewódzkiej infrastrukturze drogowej.

W ubiegłym miesiącu radny Marek Hildebrandt wskazywał, że Brodnica i Lipno jest źle skomunikowana z Bydgoszczą. Zdaniem radnego poprawa stanu infrastruktury pozwoli skutecznie walczyć w tamtym regionie z bezrobociem. Pisaliśmy o tymRadny z Brodnicy: Wolę jechać do Warszawy niż do Bydgoszczy.

 

Również w poniedziałek radny Hildebrandt upominał się o stan dróg wojewódzkich we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Inny radny Marek Witkowski związany z powiatem sępoleńskim, wyrażał zniecierpliwienie dotyczące remontu drogi wojewódzkiej nr 241 na odcinku Mrocza – Więcbork – Sępólno Krajeńskie. Jego zdaniem, skomunikowanie Krajny z Bydgoszczą jest kluczowe dla rozwoju gospodarczego północno-zachodniej części województwa. Witkowski wskazał również na potrzebę remontu odcinku Mrocza – Prosperowo drogi wojewódzkiej nr 243, która łączy Mroczę z Koronowem.

 

Zarząd Województwa do sugestii radnych, aby odbyć specjalną sesję, bezpośrednio się nie odniósł. Z oficjalnie znanych planów wynika, że w perspektywie unijnej 2014-2020, czyli w praktyce do 2023 roku na współfinansowane przez Brukselę inwestycje drogowe, zamierza wydać około 600 mln zł, z czego 101 mln to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

W ostatnim czasie Urząd Marszałkowski pochwalił się przygotowywaniem przetargów na remont około 100 km dróg. Będzie to m.in. modernizacja fragmentu drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola – Świecie i drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina w kierunku województwa wielkopolskiego. Długość dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskim szacuje się na ponad 1,7 tys. km.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)