Jesteś tutaj: HomeRegionWojewoda Bogdanowicz: Obniżyła się skala skrajnego ubóstwa

Wojewoda Bogdanowicz: Obniżyła się skala skrajnego ubóstwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 sierpień 2016 15:35

Przedstawiciel rządu w terenie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podsumował dzisiaj wraz z kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty Markiem Gralikiem pierwsze cztery miesiące funkcjonowania programu Rodzina 500+. Odbyło się to w nawiązaniu do rozpoczynającego się w czwartek roku szkolnego, bowiem program ten jest realną pomocą dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę.

- Ostatni raport Banku Światowego wskazuje obniżenie się progu skrajnego ubóstwa w Polsce – ocenia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Wojewoda zauważa również, iż poprawiają się prognozy demograficzne dla naszego kraju, a to właśnie one były główną motywacją dla rządu Beaty Szydło, aby wdrożyć program Rodzina 500+. Bogdanowicz przy tym wyraził swój sprzeciw wobec opinii, iż polskie rodzinny źle wykorzystują otrzymywane wsparcie finansowe.

 

Do 31 lipca na terenie kujawsko-pomorskiego złożono 153 tys i 769 wniosków o przyznanie świadczenia na dzieci. Do 18 sierpnia wypłacono z tego tytułu 443 mln i 227 tys zł., średnio na 208,4 tys. dzieci miesięcznie.

 

- Wszystko wskazuje na to, że w tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu, rodzice otrzymują tak wysokie wsparcie ze strony rządowej – ocenił kurator oświaty Marek Gralik. Zapowiedział on, że nie będzie to jedyne wsparcie na jakie mogą liczyć rodzice uczniów, bowiem od 2014 roku wdrażany jest program bezpłatnych podręczników, który swoją kumulację osiągnie w przyszłym roku.

 

- Rodzice coraz więcej płacą za rzeczy za które nie muszą płacić – zauważa Gralik. Kurator wskazywał chociażby na dodatkowe kursy językowe, co ocenił jako dobre zjawisko, gdyż mniejsze koszty obowiązkowej edukacji umożliwiają inwestowanie w dodatkowe zajęcia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas