Jesteś tutaj: HomeRegionPowstanie kolejna spółka Samorządu Województwa

Powstanie kolejna spółka Samorządu Województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 sierpień 2016 20:28

Sejmik Województwa wyraził dzisiaj zgodę na utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. Przygotowany przez Zarząd Województwa projekt poparła zdecydowana większość radnych. Zadaniem spółki będzie pozyskiwanie funduszy na realizację Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku.

Odbywać ma się to przez wprowadzanie na rynek instrumentów inżynierii finansowej, do których zalicza się obligację. W praktyce zatem będzie opierać się to o dalsze zadłużanie województwa. Zadłużenie spółek komunalnych nie jest liczone jednak do bezpośredniego długu samorządu, które nie może przekroczyć pewnych wskaźników.

 

Podczas poniedziałkowej sesji sprawa ta nie wywołała jednak wśród radnych większych kontrowersji. Stąd też w dyskusji nie pojawiły się głosy krytyczne. Za jej podjęciem głosowało 23 radnych (PO i PSL), przeciw była dwójka radnych klubu PiS – Andrzej Walkowiak i Marek Witkowski, pozostali radni opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu lub się wstrzymywali.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)