Jesteś tutaj: HomeRegionKownacki: Jeżeli Europa się nie obudzi do zamachów będzie dochodziło częściej

Kownacki: Jeżeli Europa się nie obudzi do zamachów będzie dochodziło częściej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 15 lipiec 2016 13:54

Wczoraj we francuskiej Nicei doszło do zamachu terrorystycznego – rozpędzona ciężarówka stratowała tłum, na chwilę obecną mówi się o 84 ofiarach śmiertelnych. Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, będąc w Bydgoszczy, uspokaja, że w Polsce zagrożenie jest niższe, na dodatek polskie służby specjalne czuwają nad bezpieczeństwem. Przed nami dość gorące dwa tygodnie związane z rozpoczynającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

 

W piątek wiceminister Bartosz Kownacki na Placu Wolności promował krwiodawstwo.

 

- Trzeba uspokoić wszystkich, że Polska nie ma tych problemów strukturalnych, ludnościowych, etnicznych, kulturalnych, które ma Francja i kraje zachodniej Europy. Dlatego możemy czuć się bezpieczniej niż we Francji, Belgii czy w Niemczech, co jednak nie zwalnia z czuwania i wszystkie służby państwowe muszą być uwrażliwione na wszystkie takie niebezpieczne działania. Jestem przekonany, że są do tego dobrze przekonane – mówił podczas konferencji prasowej Bartosz Kownacki.

 

- Ten problem w Europie trzeba rozwiązać. To starcie kulturowe i cywilizacyjne jest ogromne. Te różnice i przepaść jest gigantyczna. Tych zamachów nie dokonują mieszkający tam Chińczycy, Wietnamczycy, czy Polacy, o których czasami tak źle się mówiło, tylko dokonują muzułmanie i trzeba mieć świadomość,że jeżeli Europa się nie obudzi, nie powie dość i nie postawi tamy, to do tych zdarzeń będzie dochodziło częściej. Prawo i Sprawiedliwość kwestionowało zawsze zasadność przyjmowania uchodźców do Polski – wyjaśniał - Problem uchodźców i ich dramatów trzeba rozwiązywać na Bliskim Wschodzie. Trzeba zrobić wszystko, aby zaprowadzić tam spokój.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy